RU

Джеймс Кемерон досліджував Маріанську западину

26.03.2012, 14:09
Джеймс Кемерон досліджував Маріанську западину - Фото
Останніми словами режисера перед зануренням були нетерплячі: "Опускайте, опускайте, опускайте". Фото: ЕРА
Кемерон благополучно повернувся на поверхню Тихого океану після подорожі на дно найглибшої точки світового океану - Маріанської западини. Режисер "Титаніка" в одиночку опускався на глибину 11 кілометрів на спеціально розробленому батискафі під назвою "Deepsea Challenger", оснащеному спеціальним обладнанням для фото- та відеозйомки під водою, - передає Бі-бі-сі.

Більше трьох годин Кемерон витратив на вивчення глибин Маріанської западини, що знаходиться приблизно в 320 кілометрах на північний захід від тихоокеанського острова Гуам. До відомого режисера єдине занурення людини на дно Маріанської западини здійснили в 1960 році лейтенант ВМС США Дон Уолш і швейцарський дослідник Жак Пікар.

Субмарина Кемерона оснащена такою кількістю освітлювальних приладів і камер, що вона схожа на телестудію. У ній Кемерон є і оператором і режисером свого документального фільму про занурення, яке незабаром має побачити світ. Багатомільйонні витрати на організацію експедиції були фінансовані самим режисером, а також компанією - виробником відомої марки годинників Rolex і телеканалом National Geographic.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини