"Дуже фонила ванна". Як знезаражували лікарню в Архангельську

21.08.2019, 13:38
Ракетний полігон поблизу Ненокси взимку (Фото: kamelopardalis.livejournal.com)

Лікар, який брав участь в ліквідації наслідків вибуху радіоактивної ракети на полігоні в РФ, розповів про перші дні в лікарні після аварії

Після надання допомоги постраждалим під час вибуху ракети 8 серпня на полігоні під Сєверодвінськом (РФ) лікарні в Архангельську знезаражували від радіації військові. Про це російському виданню Новая газета розповів місцевий медик.

Він повідомив, що лікарям не сказали, що постраждалі - радіоактивні. Тому їх спочатку обстежили в приймальному покої: "Пізніше довелося проводити дезактивацію всього приймального покою, оскільки разом з цими потерпілими в лікарню потрапив цезій-137, його доза становила 22 000 часток на 1 кв. см, але виявлено це було тільки через годину після приїзду постраждалих".

Медик розповів, що за цю годину заражених обстежили, зробили їм КТ, відвезли в три операційних. І вже потім, коли прибули дозиметристи, з'ясувалося, що постраждалі - носії бета-випромінювання; їх перевели назад до приймального покою.

"Там уже силами лікарів, медичних сестер і медсестер проводилася дезактивація мильними розчинами. Для захисту у них були тільки звичайні пов'язки", - поскаржився він.

Вранці 9 серпня почалася евакуація з лікарні, причому двоє постраждалих з трьох не доїхали до аеропорту і померли ("доза радіації була дуже великою, картина променевої хвороби розвивалася по годинах").

"Військові викосили всю траву навколо лікарні, була проведена дезактивація приймального відділення, операційних. Плюс там дуже фонила ванна, її просто демонтували і відвезли з собою на КамАЗі", - розповів співрозмовник видання, додавши, що деякі колеги "скаржилися на поколювання в ділянці обличчя і рук".

Медики "налякані і розлючені", пише видання. Вони вважають, що причин у події кілька, в тому числі поломка автоматичної системи контролю радіаційної обстановки: там спрацювали лише шість детекторів з восьми.

Новая газета пише, що з лікарні вилучили всі журнали, електронну документацію, а з лікарів, медсестер і санітарок взяли підписки про нерозголошення обставин надання допомоги. За даними видання, на полігоні в момент випробувань ракети був заступник міністра оборони РФ Павло Попов.

Ще трьох постраждалих відправили до спеццентру Семашко в кілометрі від обласної лікарні.

  • 8 серпня 2019 року на полігоні в Архангельській області РФ стався вибух "при випробуванні РРД-установки".
  • Лікарів лікарні в Архангельську, куди доставили половину постраждалих, не попередили про радіацію, а 12 серпня в РФ визнали: розірвало малий "ядерний реактор". Нібито на бойовий ракеті Буревісник.
  • Greenpeace заявив, що влада приховує частину даних про витік радіації. Путін заявив, що ситуація "під контролем" і "радіаційні ризики відсутні", але в РФ відключили чотири станції моніторингу ядерних вибухів.
  • 15 серпня у Норвегії виявили радіоактивний йод.
  • Організація ДВЗЯВ показала модель ймовірного розльоту радіонуклідів. Частина "брудного" повітря потрапила і в Україну. ДСНС відреагувала заявою.
Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта - Нова ПоштаГерои карантинного времени