RU

Дружину китайського політика засудили до смерті з відстрочкою

20.08.2012, 17:28
Дружину китайського політика засудили до смерті з відстрочкою - Фото
Фото: EPA

Дружині опального китайського політика Бо Сілая в понеділок винесли смертний вирок з дворічною відстрочкою виконання, - передає канал Вести.

Смертна кара з відстрочкою на два роки - вирок, який дає підсудній шанс. Протягом цього терміну покарання можуть пом'якшити, але життя Гу Кайлай цілком і повністю в руках суду. "Cуд визнав Гу Кайлай винною у вбивстві і засудив до смертної кари з дворічною відстрочкою її виконання, а також до довічного позбавлення політичних прав. Під час оголошення вироку Гу Кайлай виглядала спокійною. Вона назвала покарання справедливим і висловила свою повагу до закону", - сказав представник суду Тан Іган.

За ці два роки може відбутися багато чого. Головне - вісімнадцятий з'їзд і прийдешня зміна керівництва китайської компартії. Амбітний політик Бо Сілай - колись один із претендентів на верховну владу в Китаї - тепер став ізгоєм.

В ході слідства його дружина зізналася в убивстві англійця Ніла Хейвуд - друга сім'ї та керуючого сімейним капіталом. Названо і мотив - Хейвуд нібито утримував в заручниках її сина, після того як зірвалася їх спільна операція з нерухомістю. Звідки у чиновника, хай навіть і високопоставленого, такі гроші, і чи знав чоловік про злочинні плани дружини - ці питання залишилися неозвученими.

Бо Сілая на процес не викликали, його місцезнаходження відомо лише близькому оточенню. Суд над Гу Кайлай проходив в закритому режимі, і про всі відомі деталі публіка дізнавалася з блогів. До зали суду забороняли проносити навіть олівці, тому блогери писали по пам'яті.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини