RU

Довіра до влади РФ йде, Путін поки що недоторканний - опитування

13.10.2016, 10:25
Довіра до влади РФ йде, Путін поки що недоторканний - опитування - Фото
Фото: ЕРА
Порівняно з минулим роком рівень довіри росіян до влади і громадських інститутів різко знизився. Про це свідчать дані соціологічного дослідження Левада-центру, який в РФ внесли в список "іноземних агентів", пише прокремлівське видання Ведомости.

За останній рік майже вдвічі скоротилася частка росіян, які вірять уряду - з 45% до 26%, Радфеду - з 40% до 24% і тепер уже нелегітимній Держдумі - з 40% до 22%. Як відзначають соціологи, рейтинг довіри до уряду  Дмитра Медведєва досяг найнижчого рівня за останні п'ять років.

Крім того, росіяни все менше довіряють прокуратурі (37% в 2015-му, 24% - зараз), поліції (29% проти 24%) і суду (29% проти 22%).

Однак рівень довіри до президента РФ Володимира Путіна, за даними Левада-центру, як і раніше високий - 74% (раніше 80%). Також росіяни вірять в армію держави-окупанта - 60%, і органи держбезпеки (46%).

Читайте також: Сироборчество і скрепи: що думають росіяни про війну Путіна з їжею

За словами заступника директора соціологічної організації Олексія Гражданкіна, показники довіри до влади в РФ повертаються до тих, що були  "до Криму". "Люди в ситуації обложеної фортеці готові якийсь час підтримувати те, що відбувається, але потім обмеження, в яких вони опинилися, починають позначатися на ставленні до системи влади в цілому", - резюмує він.

Соціологи також зазначили падіння довіри росіян до церкви.

"Подальше зміцнення традиційних цінностей може зустрічати опір. Вступивши в суспільні конфлікти, церква втратила статус інституту, що знаходиться "поза" і "над", стала сприйматися як частина владної вертикалі, і ставлення до неї змінюється так само", - зазначив Гражданкін.

Читайте також: Путін погрожує війною заради поступок на переговорах - The Economist

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини