RU

Долар зміцнюватиметься і далі

13.11.2008, 16:04

Протягом останніх двох тижнів курс євро/долар продовжував коливатися, а єдиним поясненням нещодавнього зміцнення американської валюти аналітики називають переміщення капіталів, викликане фінансовою кризою. Незважаючи на те, що макроекономічні показники єврозони значно кращі, ніж США, зміцнення євро не прогнозується.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Erste Group", зокрема, аналітики не вважають можливим зміцнення євро навіть не дивлячись на те, що Єврозона має збалансований поточний рахунок, а рівень заборгованості у ній нижчий і роздуття іпотечного ринку спостерігається тільки у деяких регіонах.

Щодо інших валют, то "дуже високий курс швейцарського франка" (на рівні - 1,50 EUR/CHF), аналітики "Erste Group" пояснюють вливанням капіталів в економіку Швейцарії. "Швейцарський центральний банк несподівано знизив відсоткові ставки на 0,5% в зв'язку із збільшенням впливу фінансової кризи на реальну економіку, а також з метою запобігти подальшому зміцненню франка", - відзначають в "Erste Group". Проте, незважаючи на це, аналітики все ж чекають подальшого зміцнення швейцарського франка.

Зниження відсоткових ставок в Японії на 0,2% було навіть більш несподіваним, ніж у Швейцарії, відзначають в "Erste Group". "Безсумнівно значну роль тут зіграв тиск учасників ринку на Центральний Банк Японії". Курс єни все ж залишається на високому рівні, і аналітики "Erste Group" прогнозують його подальше зміцнення. "У цьому випадку, без сумніву, буде зроблено відповідні заходи для запобігання подальшому падінню орієнтованої на експорт японської економіки", - вважають експерти.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини