Додона тимчасово відсторонено від посади президента Молдови

24.09.2018, 13:43
Додона тимчасово відсторонено від посади президента Молдови - Фото
Игорь Додон (фото - presedinte.md)

Молдавський президент Ігор Додон тимчасово відсторонений від займаної посади. Про це з посиланням на рішення Конституційного суду країни повідомив місцевий ресурс noi.md.

Таке рішення стало наслідком відмови президента повторно затвердити запропоновані демократами кандидатури Сільвії Раду і Ніколая Чубука на міністерські посади. Додон стверджує, що у першої немає досвіду, щоб керувати відомством охорони здоров'я, праці та соцзахисту, а другого - Чубука - він запідозрив у корумпованості: за ним повинно було залишитися міністерство сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища.

Суд порахував, що своєю відмовою президент "створив передумови" для постановки на паузу його повноважень.

Згідно з молдавською Конституцією, президент може відхиляти кандидатури тільки один раз, а якщо прем'єр пропонує їх повторно, зобов'язаний підписати ці укази.

Читайте також: Молдова зацікавлена ​​в імпорті газу в обхід України - Додон

Тимчасову передачу повноважень президента суд дозволяв вже тричі: вперше це сталося в жовтні 2017 року, коли Додон відмовився підписати указ про призначення нового глави Міноборони, потім в грудні він не підтримав призначення семи нових членів уряду, а в січні не схвалив закон про боротьбу з пропагандою.

Всі три рази укази замість нього підписував спікер Андріан Канду.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю