До кінця століття Південна Азія стане непридатною для життя

До кінця століття Індія, як і інші держави Південної Азії, стане непридатною для життя. Про це заявляють вчені, повідомляється в журналі Science Advances.
Дослідники зазначають, що жителі Південної Азії, яких налічується близько 1,5 млрд осіб, дуже уразливі до кліматичних змін, оскільки більша частина населення в регіоні живе за рахунок ведення сільського господарства.
Ельфатіх Ельтахір з Массачусетського технологічного інституту (США) і його колеги зауважують, що три чверті жителів регіону сьогодні проживають на територіях, які фактично не будуть придатні для життя менше ніж за сто років, оскільки за цей час в Індії, Бангладеш, Пакистані та інших країнах Південної Азії зміниться клімат.
Вчені досліджували, як зміниться "температура мокрого термометра" - комбінація з двох чинників - температури навколишнього середовища і супутньої їй вологості. Відзначається, що коли вона буде перевищувати 35 градусів за Цельсієм, то жоден предмет не зможе охолодити себе, випаровуючи вологу зі своєї поверхні, і жити в таких умовах буде нестерпно: людину чекає перегрів, сонячний удар і навіть смерть через кілька годин при відсутності зовнішніх джерел охолодження.
Раніше Ельтахір і його колеги вже з'ясували, що країни Перської затоки перетнуть цю позначку в 70-х роках 21 століття.
Якщо людство не буде боротися з наслідками глобального потепління, приблизно половина населення Південної Азії опиниться в несумісних з життям умовах.
Ельтахір наголошує, що жителі Індії мають самі боротися з причинами глобального потепління, так як країна, поряд з Китаєм, є одним з головних "постачальників" парникових газів в атмосферу, чия частка постійно зростає.
13 березня повідомлялося, що глобальне потепління сприяє розвитку низки захворювань і, відповідно, стає причиною депресивних станів у людей. Крім того, зміна клімату може нашкодити міцному сну людей похилого віку.
Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Комментарі