RU

Держдума заборонила американцям всиновлювати російських дітей

19.12.2012, 15:06
Держдума заборонила американцям всиновлювати російських дітей - Фото
Фото: ЕРА
Російська Дума майже одноголосно підтримала поправку в "антимагнітський" законопроект, що забороняє громадянам США усиновляти дітей з Росії. Проти прийняття поправки виступили лише 17 депутатів, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Парламентарії схвалили поправку, розглядаючи в другому читанні так званий "закон Діми Яковлєва" - названий в пам'ять про усиновлену в США дитину з Росії, яка померла, коли її залишили замкненою в автомобілі, - який є відповіддю Росії на прийнятий в США "акт Магнітського" .

Спочатку розгляд закону не значився у порядку денному, проте парламентарії більшістю голосів схвалили пропозицію голови профільного комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва Володимира Плігіна, а також члена КПРФ Сергія Решульского. "Вже набридли ці двотижневі розмови про усиновлення", - сказав комуніст.

За кілька годин до голосування в центрі Москви біля будівлі Держдуми були затримані кілька десятків пікетників - з ранку там проходить серія одиночних пікетів супротивників поправок про заборону на усиновлення російських дітей американськими громадянами.

Тим часом, депутат від Справедливої ​​Росії Ілля Пономарьов розкритикував закон. "Я думаю, що поправки приймуть, але є шанс, що їх потім відхилить президент. Я вважаю, що закон негідний і підлий, навіть подленького, абсолютно несиметричний американському. Нам допомагають боротися з нашою корупцією, а ми починаємо карати власних дітей", - сказав він.

За словами депутата, в черзі на усиновлення в Росії стоять зараз 1,5 тисячі сиріт, які ризикують не знайти батьків в результаті прийняття цього закону.

"За весь час існування усиновлення американцями було усиновлено приблизно 60 тисяч російських дітей. Із них загинули або піддалися насильству 19 осіб, при цьому 16 батьків піддані тривалому ув'язненню. У Росії щороку близько 1700 дітей зазнають насильства. У нас практично щотижня відбуваються найобурливіші випадки і, на жаль, злочинці - так звані батьки - йдуть від покарання ", - заявив Пономарьов.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини