RU

Держдума Росії схвалила в першому читанні "закон Ротенберга"

08.10.2014, 16:49
Держдума Росії схвалила в першому читанні
Фото: lenta-ua.net
Сьогодні Держдума Росії прийняла в першому читанні так званий "закон Ротенберга". Новий закон дозволить російським громадянам отримувати компенсацію з федерального бюджету за порушення їх прав за кордоном через розгляд справи компетентним судом Росії. Проект закону був підтриманий тільки голосами фракції Єдина Росія. За документ проголосували 233 депутати, 202 - проти, двоє - утрималися.

Раніше повідомлялося, що цим механізмом може скористатися, наприклад, олігарх Аркадій Ротенберг, чия нерухомість була недавно арештована в Італії. Однак як заявили в Держдумі, сам Ротенберг каже, що йому компенсації не потрібні, і Ротенбергу не подобається, що новий закон пов'язують з його ім'ям.

Для присудження компенсації особа, щодо якої іноземним судом винесено "завідомо неправосудний судовий акт", повинно звернутися в арбітражний суд РФ з відповідною заявою. У разі прийняття закону розмір компенсації визначатиметься в розмірі суми втрат, які заявник зазнав або може зазнати внаслідок примусового виконання "завідомо неправосудного судового акта".

Компенсація присуджується за рахунок коштів федерального бюджету, проте одночасно з цим встановлюється право регресної вимоги РФ до іноземної держави, суд якої виніс "неправосудний судовий акт". Для додання такій вимозі додаткової сили, яка гарантує її виконання, проектом федерального закону встановлюється можливість застосування забезпечувальних заходів щодо майна, що належить особі, на вимогу якої іноземним судом було винесено судовий акт того, хто знаходиться на території РФ.

Крім того, передбачена можливість виконання рішення про задоволення регресної вимоги за рахунок цього майна, а в разі, якщо його недостатньо або воно відсутнє - за рахунок майна іноземної держави, суд якої виніс "неправосудний судовий акт", говориться в документі.

Нагадаємо, у вересні проект закону в Думу вніс член Єдиної Росії Володимир Поневежський.

У пресі і блогах проект Поневежського вже охрестили "законом Ротенберга" на честь російського бізнесмена Аркадія Ротенберга, який потрапив під санкції ЄС і США: зокрема, в Італії були арештовані вілли та апартаменти підприємця.

30 липня Рада Європейського Союзу офіційно прийняв додаткові обмежувальні заходи проти Росії у зв'язку з ситуацією в Східній Україні і незаконною анексією Криму. Рада ЄС офіційно додав до списку ще 8 осіб та 3 організації, кому заборонений в'їзд або чиї рахунки заморожені - в тому числі за надання підтримки або отримання користі від рішень російських чиновників, відповідальних за дестабілізацію ситуації у східних регіонах України і незаконну анексію Криму. Під санкції потрапили крім Ротенберга Юрій Ковальчук і Микола Шамалов, які входять до найближчого оточення президента Росії Володимира Путіна.

Джерело: Росбалт

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини