RU

Держдума Росії повернула наклеп в розряд кримінальних злочинів

13.07.2012, 14:25
Держдума Росії повернула наклеп в розряд кримінальних злочинів - Фото
Фото: rus-obr.ru
Державна дума РФ на останньому засіданні весняної сесії в п'ятницю прийняла в другому і третьому читаннях закон, який повертає статтю "Наклеп" з Кодексу про адміністративні правопорушення у Кримінальний кодекс, а також посилює покарання за цей злочин.

Як передає Інтерфакс-Україна, за ухвалення документа проголосували 238 депутатів (усі - єдинороси), проти - 91 (три опозиційні фракції), утрималися не було.

У законі йдеться, що "наклеп, тобто, поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її репутацію, карається штрафом в розмірі до 500 тис. рублів (раніше було 200 тис.) або обов'язковими роботами на строк до 160 годин. Це саме діяння, вчинене з використанням службового становища, карається штрафом в розмірі до 2 млн. рублів або до 320 годин обов'язкових робіт. Наклеп, поєднаний з обвинуваченням особи у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, карається штрафом в розмірі до 5 млн. рублів або обов'язковими роботами на термін 480 годин.

Закон доповнено його авторами - депутатами від фракції Єдина Росія новою статтею "Наклеп щодо судді, присяжного засідателя, прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, судового пристава". У цьому випадку передбачається покарання від 1 до 5 млн. рублів або обов'язкові роботи на строк до 480 годин. Також законом посилюється відповідальність за статтею "Образа", що міститься в Кодексі про адміністративні правопорушення.

При доопрацюванні закону з нього було виключено норму про можливість покарання до п'яти років позбавлення волі за наклеп з обтяжуючими обставинами.

Стаття про наклеп була декриміналізована під час перебування Дмитра Медведєва президентом РФ. За останні півроку Кремль зіткнувся з самими масштабними за 12 років правління Володимира Путіна вуличними протестами, на які відповів кампанією проти їх організаторів, арештами і затриманнями. Єдина Росія провела через парламент закон про руйнівні штрафи за будь-які стихійні збори і пішла судовою війною на політика і блогера Олексія Навального - автора образливого для партійців ярлика "партії шахраїв і злодіїв". Крім цього, в РФ прийнято закон, який фактично й вводить цензуру в інтернеті - він передбачає створення на державному рівні "чорного списку" сайтів із забороненою інформацією.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини