RU

Депутати Сейму не хочуть, щоб в ЄП обговорювали права жінок

05.10.2016, 15:14
Депутати Сейму не хочуть, щоб в ЄП обговорювали права жінок - Фото
Фото: ЕРА
Віце-міністр юстиції Польщі Патрік Яки і польські депутати висловилися проти проведення запланованих на сьогодні дебатів в Європарламенті, присвячених правам жінок в Польщі в зв'язку з можливим прийняттям законопроекту, повністю забороняє аборти. Про це повідомляє Польське радіо.

Пропозиція проведення дебатів в Європарламент внесли фракції соціалістів, лібералів і зелених. На їхню думку, громадський проект про повну заборону абортів, який зараз знаходиться на доопрацюванні в комісіях Сейму Польщі, загрожує основним правам жінок в Польщі.

У той же час, фракція Європейські консерватори і реформісти, в яку входять польські євродепутати від Права та справедливості, звернулася з клопотанням про виключення дебатів з порядку денного засідання Європарламенту.

Віце-міністр юстиції Польщі Патрік Яки заявив, що сьогоднішні дебати в Європарламенті - це чергова атака на Польщу. Він вважає, що це пов'язано з критикою нового уряду в Варшаві, який веде іншу політику, ніж попередня влада, "не виконує розпорядження Брюсселя і не робить того, що хоче Німеччина".

Євродепутат Ришард Легутко заявив про неприпустимість запланованих дебатів. Він сказав, що ця ініціатива суперечить договорам Євросоюзу, згідно з якими повноваження в подібних питаннях належать окремим державам-членам спільноти.

Більшістю голосів євродепутати вирішили не міняти порядок денний. Дебати на цю тему відбудуться сьогодні після обіду.

У ці дні в Польщі проходять акції протесту проти можливого посилювання закону про аборти. Йдеться про громадянський законопроект, який потрапив на розгляд в Сейм і який повністю забороняє переривання вагітності.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини