RU

Депардьє відмовився від французького громадянства

17.12.2012, 12:00
Депардьє відмовився від французького громадянства - Фото
Фото: ЕРА
Відомий французький актор Жерар Депардьє відмовився від французького громадянства і має намір повернути свій паспорт владі, після того, як прем'єр-міністр Франції Жан-Марк Ейро розкритикував його рішення переїхати в Бельгію через високі податки на батьківщині, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

На думку Депардьє, уряд Франції покарав його за "успіх, творчість і талант", написав актор у відкритому листі до Ейро. Минулого тижня 63-річний актор оголосив, що переїжджає в маленьке містечко Нешен в Бельгії, розташоване поблизу французького кордону, неподалік від Лілля.

У 2013 році у Франції максимальна ставка прибуткового податку для тих, чиї доходи перевищують 1 млн. євро, буде дорівнювати 75%. У Бельгії прибутковий податок для найбагатших становить 50%.

Прем'єр-міністр Франції назвав рішення Депардьє "жалюгідним". Депардьє обурила реакція французького прем'єра. "Я не прошу схвалення, але мене можна було б хоча б поважати, - написав Депардьє. - Нікого з тих, хто залишив країну, не ображали так, як мене".

Депардьє звинуватив уряд соціаліста Франсуа Олланда в тому, що він змушує найталановитіших залишати батьківщину. "Я їду, тому що ви вважаєте, що за успіх, творчість і талант треба карати", - заявив Депардьє.

Актор підкреслив, що за свою довгу кар'єру заплатив 145 млн. євро податків. "Я ніколи не ухилявся від своїх зобов'язань. Історичні фільми, в яких я знімався, свідчать про мою любов до Франції і її історії", - додає Депардьє. Депардьє звернувся до Ейро, запитавши: "Хто Ви такий, щоб так засуджувати мене?".

Ейро раніше заявив, що переїзд Депардьє в Бельгію був би непатріотичним жестом на тлі політики суворої економії, яку проводить уряд Франції. "Я вважаю це досить жалюгідним. Все це для того, щоб просто не платити податок, - сказав політик. - Платити податки - це акт солідарності, акт патріотизму".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини