RU

Демонстранти в Китаї вимагають війни з Японією

17.09.2012, 10:38
Демонстранти в Китаї вимагають війни з Японією - Фото
Фото: ЕРА
У Китаї через антияпонські виступи призупинили роботу належні японцям підприємства, в тому числі завод корпорації Panasonic. Керівництво фабрики було змушене піти на цей крок після того, як виробництво буквально взяли штурмом і розграбували. Співробітникам рекомендується залишатися вдома, а завод обіцяють відкрити після того, як підрахують шкоду, - передає канал Вісті.

Від рук демонстрантів постраждали також магазини і ресторани, які належать японцям. Японське посольство в Пекіні фактично перебуває у стані облоги. Його охороняють близько тисячі поліцейських. Протестуючі налаштовані дуже рішуче.

Антияпонські виступи, які охопили десятки китайських міст, загрожують серйозними безладами. Що б не говорили націоналісти про захист суверенітету, поки що жертвами ситуації стають поліцейські і власники японських машин. Постраждали численні суші-бари, ресторани японської кухні.

За даними влади, в антияпонських демонстраціях по всій країні беруть участь 80 тисяч осіб. Мітингуючі палять прапори і вимагають війни. "За територіальним питанням не може бути ніяких поступок, - вважає один з мітингувальників. - Війна - ось єдина відповідь! Ми повинні слідувати заповітам Мао Цзедуна: якщо ворог прийшов на нашу землю, він зустріне збройну відсіч. І ніяких переговорів!"

Про підступи Токіо ось вже другий тиждень безперервно говорять по центральному телебаченню. Бійки з поліцією взагалі в Китаї не заохочуються, і за інших обставин їх би не зазнали. Але гнів населення влади особливо не стримують. Заклики до розсудливості звучать вкрай рідко.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини