RU

Демонстранти забарикадувалися у центрі Каїра

03.02.2011, 10:40
Демонстранти забарикадувалися у центрі Каїра - Фото
e5d1ba70af3275f3b8b9ade07b9214b9.jpg

Демонстранти забарикадувалися у центрі Каїра

Сотні демонстрантів, які вимагають відставки Президента Єгипту Хосні Мубарака, залишаються на площі Тахрір у центрі Каїра після того, як протягом середи близько 600 осіб були поранені і троє загинули внаслідок запеклих зіткнень з прихильниками єгипетського лідера.

У ніч на четвер по учасниках виступів було відкрито вогонь, внаслідок чого було вбито щонайменше три людини. Стрільба на площі не вщухала протягом приблизно двох годин, - передає Бі-бі-сі. У середу на центральну площу єгипетської столиці спрямувалися люди, які підтримують Х.Мубарака, і спробували витіснити звідти демонстрантів. Багато прихильників нинішньої влади кидали камені, вони були озброєні палицями. У результаті почалися запеклі колотнечі.

Весь вечір групи прихильників Х.Мубарака намагалися пробитися на підступи до площі Тахрір. Постійно спалахували колотнечі, і сторони, які протиборствують, кидали один в одного різні предмети, зокрема цеглини, камені і шматки металу. За день з площі поступово пішла приблизно половина антиурядових демонстрантів. Тут дуже мало військових, щоб тримати ситуацію під контролем. Найбільше, що вони можуть зробити, - це не дати великим групам прихильників Х. Мубарака проникнути на площу, блокуючи їх на підступах. Час від часу численні проурядові групи оточують на сусідніх вулицях тих, хто залишає площу. На них кричать і починають їх бити.

Внаслідок дій прихильників Х.Мубарака багато демонстрантів тільки зміцнилися у рішучості залишатися на площі. Поступовий стік людей, судячи з усього, припинився. Зараз це єдине місце, де учасники акцій протесту можуть себе відчувати у відносній безпеці. З настанням темряви невідомі почали скидати з дахів будинків на голови протестуючих камені і пляшки з бензином, що горить. У Каїрі періодично чутні звуки пострілів. Біля будівлі Єгипетського музею горять багаття. Деякі демонстранти розповідають, що табір противників Х.Мубарака залишається практично на облоговому положенні, оскільки люди, які підтримують уряд, періодично нападають на учасників виступів.

Повідомляється, що прихильники Х.Мубарака також почали нападати на співробітників засобів масової інформації. Міжнародний комітет у захист журналістів назвав подібні дії спробою ввести "тотальну цензуру". Армія, що залишається на вулицях єгипетських міст, переважно не втручалася в те, що відбувається, хоч деякі солдати намагалися заспокоїти ситуацію за допомогою попереджувальних пострілів у повітря.

Масові антиурядові демонстрації в Єгипті не вщухають вже більше тижня. У вівторок Х.Мубарак, який керує країною вже майже 30 років, заявив, що залишить свій пост після чергових президентських виборів у вересні цього року і не буде висувати свою кандидатуру на шостий термін. Однак демонстранти продовжують домагатися негайної відставки Президента. У випадку, якщо ця вимога не буде виконана, вони збираються у п'ятницю організувати масову маніфестацію біля президентського палацу. За даними ООН, під час виступів по всій країні загинули вже близько 300 осіб.

Переворот в Єгипті: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини