RU

Дельта-варіант COVID-19 може "оминути" вакцини, він готовий "закріпитися" в Європі – ВООЗ

10.06.2021, 17:27
Дельта-варіант COVID-19 може
Ізраїль карантин 00

Дельта-варіант коронавірусу, також відомий як "індійський" штам, може оминути імунний захист від деяких вакцин і "готовий закріпитися" в Європі через ослаблення карантинних обмежень на континенті. Про це повідомив глава Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге, передає  AP.

Приєднуйтесь до Instagram LIGA.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Клюге попередив, що багато вразливих груп населення в Європі, особливо люди старші 60 років, залишаються незахищеними від COVID-19.

"Протягом минулого літа випадки захворювання поступово росли в більш молодих вікових групах, а потім перемістилися в старші вікові групи, що сприяло руйнівному відродженню (епідемії – ред.). Давайте не будемо повторювати цю помилку", – сказав Клюге.

ДОВІДКА. 11 травня стало відомо, що ВООЗ класифікує "індійський" мутант коронавірусу (B.1.617), вперше виявлений в цій країні в жовтні 2020 року, як "варіант, що викликає заклопотаність" на глобальному рівні. Щоб отримати такий статус, варіант повинен або простіше заражати людей, або бути більш вірулентним (з більш важким перебігом захворювання), або погіршувати ефективність лікування/вакцин, або все разом.

Чиновник ВООЗ також закликав посилити вакцинацію та інші заходи громадської охорони здоров'я на всьому континенті, заявивши, що навіть охоплення імунізацією "далеке від достатнього для захисту регіону".

Раніше вчені повідомляли, що коронавірусна хвороба від дельта-штаму (раніше називався в ЗМІ "індійським") призводить до значного підвищення ризику потрапляння в лікарню.

Читайте також: Куди в організмі потрапляє аденовірус вакцини AstraZeneca: дослідження у людини і мишей

Станислав Стороженко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини