RU

Данія перша в Європі повністю відмовилася від вакцини Oxford-AstraZeneca

14.04.2021, 18:25
Данія перша в Європі повністю відмовилася від вакцини Oxford-AstraZeneca - Фото
Вакцина Oxford-AstraZeneca (фото – Інститут Дженнера, John Cairns)

Данія повністю припинила використання вакцини проти коронавірусу Oxford-AstraZeneca (CoviShield в Україні) через побоювання з приводу вкрай рідкісних випадків тромбозів на тлі тромбоцитопенії. Данія стала першою європейською країною, яка заборонила вакцинацію цим препаратом, пише BBC.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Очікується, що це рішення "відкладе виконання програми вакцинації в країні на кілька тижнів".

У заяві Управління охорони здоров'я Данії йдеться, що дослідження показали "більш високу, ніж очікувалося", частоту утворення тромбів після введення вакцини. Гендиректор управління Сорен Бростром сказав, що "це було важке рішення", але у Данії є інші замовлені вакцини.

"Ми знаємо, що це (тромбоз, – ред.) пов'язано з вакциною", – передає слова чиновника місцевий телеканал TV2.

Друга причина відмови від вакцини полягає в тому, що влада не хоче наражатися на ризик, використовуючи вакцину, поки інфекція в країні перебуває під суворим контролем.

Проте влада заявила, що не може виключити можливість використання цієї вакцини "пізніше".

У Данії вакцинували майже 1 млн осіб, з яких близько 150 000 отримали щеплення AstraZeneca. Також використовуються вакцини Pfizer-BioNTech і Moderna.

  • Багато країн призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca людей молодших вікових груп. Наприклад, 2 квітня влада Нідерландів призупинила вакцинацію AstraZeneca людей молодше 60 років. Причина – п'ять випадків тромбозу в Нідерландах серед вакцинованих жінок у віці від 25 до 65 років. У Британії поставили на паузу розпочаті в лютому випробування Oxford-AstraZeneca на 300 дітях у віці 6-17 років.
  • 7 квітня 2021-го медрегулятор ЄС рекомендував внести ці незвичайні тромбози в список дуже рідкісних побочок від вакцини Oxford-AstraZeneca.
  • Влада Британії каже, що всі, хто отримав першу дозу Oxford-AstraZeneca, і у кого після цього не було вкрай рідкісних побічних ефектів на кшталт мозкових та інших тромбів на тлі низького рівня тромбоцитів, можуть без побоювання отримувати другу дозу.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини