RU

Данія ізолювала північний регіон: мутантний коронавірус може дати початок нової пандемії

06.11.2020, 08:27
Данія ізолювала північний регіон: мутантний коронавірус може дати початок нової пандемії - Фото
Фото: ЕРА

Північну частину Ютландії в Данії повністю відрізали від решти світу, щоб стримати спалах нового штаму коронавірусу – варіант SARS-CoV-2, що виник там, не пригнічується антитілами так само, як і "нормальний" вірус. Це може обнулити успіхи в розробці вакцин, пише регіональне видання The Local.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Коронавірус в жовтні/листопаді виявлений вже на 207 данських норкових фермах, зокрема в деяких випадках – в мутованій версії, яка, як було підтверджено, заражає людей. Вже 12 осіб були зареєстровані як інфіковані новим штамом, але реальна кількість, ймовірно, набагато більша.

Біологи вважають, що до 4-5% інфекцій у Північній Ютландії можуть бути пов'язані з цією специфічною мутацією, що розвинулася у норок. Вона може сильно підрубати зусилля людства зі створення вакцини: препарати, що розробляються, доведеться в екстреному порядку "заточувати" також під новий варіант патогена, що ще більше розтягне час до вакцинації. Але немає гарантій, що пізніше не з'явиться ще якась схожа мутація.

Прем'єр країни Метте Фредеріксен заявила, що новий штам не більше смертоносний, ніж звичайний SARS-CoV-2, але проблема в тому, що він "може створити ризик, що майбутні вакцини не будуть працювати". "Ось чому важливо, щоб ми зробили зусилля в національному масштабі", – сказав данський міністр охорони здоров'я Магнус Хойніке.

Читайте також: За відсутність маски – штраф на місці. Комітет схвалив законопроєкт, Рада буде голосувати

Щоб зупинити поширення патогена, влада оголосила про "реальне закриття" регіону Північної Ютландії: більше 280 000 жителів у семи районах будуть залишатися вдома. Там закриті бари і ресторани, спортзали, зупинився громадський транспорт, в'їзд і виїзд із регіону неможливий.

Вірусолог Копенгагенського університету Аллан Рандруп Томсен закликав ізолювати всю цю частину Данії: "Вважаю, необхідно на деякий час ізолювати район на північ від Лім-фіорду від іншої частини країни. В іншому випадку це все одно, що залишити двері стайні відкритими: кінь втече".

"Найгіршим сценарієм буде нова пандемія, яка почнеться з точки її виникнення в Данії", – переживає Корі Мельбак, технічний директор Державного інституту сироваток (SSI), агентства з інфекційних захворювань країни.

  • Норки, як і тхори, схильні до зараження SARS-CoV-2 не менше людини.
  • Новий коронавірус, який перескочив на людську популяцію в 2019 році, мутує не швидше, ніж вірус грипу. Практично всі виявлені зміни в геномі патогена не збільшують його смертоносність, однак про властивості штаму з Данії поки мало даних.

Читайте також: МОЗ: Карантин вихідного дня можуть ввести вже 14-15 листопада

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини