RU

Данія подає заявку в ООН на розширення континентального шельфу

15.12.2014, 17:11
Данія подає заявку в ООН на розширення континентального шельфу - Фото
Фото: denmark.dk
Уряд Данії та її автономії Гренландія подають заявку в ООН для встановлення кордонів їх континентального шельфу в Арктиці.

Данія претендує на 895 тис. кв км морського дна в Північному Льодовитому океані. Цей район надзвичайно багатий природними ресурсами, передає Російська служба Бі-бі-сі.

Копенгаген посилається на наукові вишукування, що підкріплюють його позицію.

"Подача заявки на ділянку континентального шельфу на північ від Гренландії - історична віха для Датського королівства", - заявив глава МЗС Данії Мартін Лідегаард. Данія розраховує на конструктивну позицію комісії ООН по лімітування континентально шельфу і наступні переговори з сусідніми країнами, говориться в заяві, опублікованій на сайті міністерства.

Нагадаємо, РФ збиралася подати заявку на арктичний шельф в 2015 році.

При цьому ділянка шельфу, на яку претендує Данія, захоплює Північний полюс і райони, які знаходяться в сфері домагань Росії та Канади, зазначає гренландський портал The Arctic Journal.

Агентство Франс прес передає, що ділянка, на яку претендує Данія, захоплює і ту частину шельфу, яку хотіла б отримати Норвегія. Район, на який подає заявку Данія, знаходиться на північ від 200-мильної зони Гренландії.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини