RU

ІД може заплатити хакерам з РФ за злом систем АЕС - спецслужби

01.09.2017, 10:03
ІД може заплатити хакерам з РФ за злом систем АЕС - спецслужби - Фото
Фото: ЕРА

Від 20 до 35 тисяч релігійних фанатиків-ісламістів проживає на території Великобританії, що більше, ніж в будь-якій іншій країні Європи, а в найближчі роки джихадісти можуть спробувати влаштувати теракти на європейських АЕС, застерігає голова антитерористичного центру ЄС Жиль де Керчове. Про це пише британське видання The Telegraph.

За його словами, майже кожен десятий з цього числа британських ісламістів "викликає тривогу" у розвідників MI5, а близько 500 перебувають під постійним наглядом спецслужб.

"У Франції таких 17 тисяч, в Іспанії - набагато менше, але більше, ніж 5000, вважаю. У Бельгії з 2000 тамтешніх радикалів майже 500 осіб побували в Сирії. Не хотів би називати конкретні цифри, але в Європі ісламістів - десятки тисяч, більше 50 тисяч", - наголосив керівник антитерористичного спрямування спецслужб ЄС.

Глава служби антитерору в Європі попередив, що в найближчі п'ять років Ісламська держава спробує "хакнути" системи атомних електростанцій або управління повітряним трафіком. "Можливо, за допомогою російських хакерів, яким буде заплачено за злом життєво важливих комп'ютерних систем", - йдеться в повідомленні.

Де Керчове переконаний, що максимально знизити рівень терористичної загрози допоможе лише цілодобове стеження за "найбільш підозрілими і небезпечними" з розкритих джихадистів і постійний обмін розвідданими між спецслужбами країн Європи.

У 2016 році за звинуваченням у терористичній діяльності були затримані 1002 особи у восьми країнах Європи. Жертвами нападів бойовиків за минулий рік стали 142 людини, отримано інформацію про 142 факти підготовки, вчинення або запобігання терактам (76 випадків - у Британії, 23 - у Франції і 17 - в Італії). Постраждали в результаті терактів за минулий рік 379 осіб

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини