RU

"Curiosity" виявив сліди води на Марсі

13.03.2013, 09:54
Фото: ЕРА
Американський марсохід "Curiosity" проаналізував пудру, отриману в результаті першого в історії буріння Марса, і виявив в ній сліди азоту, сірки, кисню, водню, вуглецю і фосфору. "Це ті речовини, які є доказом існування води, а як наслідок - і можливих форм життя мільйони років тому", - констатував інженер Джон Грансфілд, якого цитує канал Вісті.

Ще один фахівець НАСА Пол Махаффі розповів, що виявлені в речовині з'єднання сульфатів і сульфідів дають можливість припускати можливість наявності джерел хімічної енергії для мікроорганізмів. "Поки ми не побачили доказів існування мікроорганізмів, однак наявність слідів води в мінеральній пудрі дозволяє говорити, що на Марсі були умови для будь-яких форм життя", - вказали фахівці. "Хімічні показники говорять нам про те, що на місці проведених дослідів існувало древнє солоне озеро, однак, скільки йому років і коли пішла вода, ми відповісти поки не можемо", - розповіли науковці.

Нагадаємо, в кінці лютого марсохід приступив до виконання одного з найскладніших завдань - свердлінню плити, яка називається "Джон Клейн". Цей експеримент безпрецедентний: до цього такі роботи ніколи не проводилися на Марсі. Плита Клейна, яку пробурив марсохід, розташована в 500 метрах на захід місця посадки "Curiosity". Місце було вибране НАСА невипадково: фахівцям вдалося визначити, що в цьому районі поверхня остуджується помітно повільніше, ніж в інших місцях Червоної планети.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини