RU

Чорногорія відповіла Трампу на закид в агресивності і крихітності

19.07.2018, 17:15
Чорногорія відповіла Трампу на закид в агресивності і крихітності - Фото
Флаг Чорногорії (скріншот з відео)

Уряд Чорногорії оприлюднив офіційну заяву у відповідь на сумніви президента США Дональда Трампа про необхідність захисту таких "маленьких" союзників НАТО, як Чорногорія. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій 19 липня, на сайті чорногорського уряду.

У заяві йдеться, що країна, будучи новим членом НАТО і кандидатом в ЄС, вносить свій внесок у мир і стабільність не тільки на європейському континенті, а й в Афганістані - разом з американськими солдатами.

Чорногорський уряд зазначає, що країна пишається своєю історією, традиціями і політикою миру, яка привела до стабілізуючої ролі Чорногорії в регіоні. Чорногорія, зазначається в заяві, стала єдиною балканською країною, в якій під час розпаду Югославії не спалахнула війна.

"Ми будуємо дружні відносини і до сих пір не втратили жодного друга, водночас ми здатні сміливо захищати наші власні національні інтереси. У сучасному світі не має значення, наскільки ви великі чи маленькі. Важливо, наскільки ви цінуєте цінності свободи, солідарності і демократії", - йдеться в заяві.

Виходячи з цього, наголошується в заяві, дружба і союз Чорногорії і США є міцними і постійними.

18 липня повідомлялося, що Трамп після зустрічі з Путіним в Гельсінкі висловив сумніви щодо зобов'язань США захищати в разі нападу таких "крихітних" союзників, як Чорногорія. При цьому Трамп назвав чорногорців дуже агресивними.

У НАТО відреагували на слова президента США по Чорногорії, підтвердивши свою готовність до колективної оборони.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини