RU

Чому ожиріння підвищує ризик отримати важкий випадок COVID-19: дослідження

21.04.2020, 13:05
Чому ожиріння підвищує ризик отримати важкий випадок COVID-19: дослідження - Фото
Ілюстративне фото: Luca Zennaro/EPA

Міжнародна група вчених з Канади і ОАЕ припустила, що люди з надмірною вагою можуть входити до групи ризику при коронавірусній хворобі через те, що при ожирінні у них нібито виробляється більше рецепторів АСЕ2 - тих самих, які вірус використовує, щоб прикріпитися до клітини і проникнути в неї. Дослідження, яке проведено на мишах, опубліковано на сервері bioRxiv.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У дослідах імунологи порівнювали рівні білка АСЕ2 у вісьмох мишей з ожирінням з показниками стількох же тварин в контрольній групі.

Висновки однозначні, пишуть вони: концентрація білків АCE2 у гризунів з надмірною вагою була більше. Тобто, гени, які кодують ці рецептори, більш активно працюють у тварин з ожирінням. За даними дослідників, різниця в рівнях білка між групами в основному зафіксована в легеневій тканині. Вони вважають, що розвиток COVID-19, як і ожиріння, пов'язаний з відхиленнями в ліпідній (жировій, - ред.) частини метаболізму.

Автори дослідження припустили, що діабетики і люди з підвищеним холестерином входять в групу ризику плюс-мінус за тими ж причинами.

ДОВІДКА. ACE2 (ангіотензинперетворювальний фермент 2) - білок-рецептор на мембрані клітини людини. Перетворює гормон ангіотензин I в більш активну форму - ангіотензин II. Через те, що ACE2 має спорідненість до шипів-глікопротеїну на поверхні частинок вірусу SARS-CoV-2, саме він є точкою проникнення патогена в клітку.

Група взялася за роботу після того, як в Китаї, а потім і в країнах Європи почали помічати, що коронавірус частіше за інших вражає діабетиків, людей із зайвою вагою і тих, у кого проблеми з серцем. Вони мають намір підтвердити теорію на людях.

Читайте також: Хроніка коронавірусу в Україні та світі - LIVE

bioRxiv - науковий архів препринтів досліджень з матеріалами, які поки не рецензовані. До їх висновків потрібно ставитися, як до проміжної наукової інформації, а не закінченого й підтвердженого дослідження.

Читайте також: Ожиріння підвищує ризики при епідемії коронавируса - головний епідеміолог Франції

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини