RU

Чейні підтримав вступ Грузії до НАТО

04.09.2008, 13:10

Сполучені Штати повністю підтримують прагнення Грузії вступити до НАТО. Про це заявив Віце-президент США Річард Чейні під час візиту до Тбілісі.

"Сполучені Штати дуже задоволені тим, що нещодавно було утворено комісію НАТО-Грузія, - сказав Р. Чейні. - Як заявили члени НАТО на самміті в Бухаресті, Грузію буде прийнято до нашого союзу. НАТО - це оборонний союз".

"Дії Росії викликали серйозні сумніви в намірах Росії та в її надійності як міжнародного партнера, не лише в Грузії, але й у всьому цьому регіоні та у всій міжнародній системі", - наголосив Р. Чейні, якого цитує Бі-бі-сі. "Після того, як ваш народ завоював свободу внаслідок "революції троянд", Америка прийшла на допомогу цій сміливій молодій демократії, - заявив Віце-президент США, маючи на увазі події 2003 року, внаслідок яких до влади прийшов Михайло Саакашвілі. - І ми знову робимо те ж саме у той час, коли ви працюєте над подоланням наслідків вторгнення на вашу суверенну територію та незаконної, односторонньої спроби змінити кордони вашої країни силою, яку було одностайно засуджено вільним світом".

Р. Чейні вперше відвідує Тбілісі. Він має намір запропонувати М. Саакашвілі допомогу Вашингтону у відновленні Грузії і, можливо, обговорить військову співпрацю. Р. Чейні прибув до Тбілісі з Баку і вже у другій половині дня вилетить до Києва. Як заявив його помічник із національної безпеки Джон Ханна, візити Віце-президента США до Азербайджану, Грузії та України мають продемонструвати "прихильність Вашингтону до подальшого зміцнення зв'язків із цими країнами у довгостроковій перспективі". Мета візитів Р. Чейні до регіону - "демонстрація великої підтримки США цим країнам, що має бути сигналом для Росії".

Досьє на Михайла Саакашвілі>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини