RU

Чеський парламент розгляне можливість розміщення елементів ПРО

06.10.2008, 09:25

Нижня палата чеського парламенту приступить до розгляду можливості розміщення радіолокаційної станції - елемента системи ПРО США - на полігоні Брди в 90 км на південному заході Праги 21 жовтня. У цей день почнеться сесія палати, на яку уряд Мірека Тополанека внесе на затвердження договори із США про РЛС.

Як повідомляє телеканал "Вєсті" (РФ), прийняття рішення про участь Чехії в проекті створення глобальної системи ПРО належить виключно до компетенції вищого законодавчого органу республіки. Віце-спікер нижньої палати і голова Комуністичної партії Чехії і Моравії Войтех Філіп заявив у неділю, що наполягає на затвердженні документів конституційною більшістю депутатів.

Через складне розставлення політичних сил у нижній палаті, в якій проходить основний законотворческий процес, незалежні празькі політологи відмовляються прогнозувати, як довго депутати будуть вести дебати про РЛС. Правляча коаліція має в своєму розпорядженні тверду підтримку лише 98 з 200 парламентаріїв. Приблизно таку ж кількість голосів може зібрати ліва опозиція, соціал-демократи і комуністи, які наполягають на проведенні загальнонародного референдуму з цієї проблеми.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини