RU

Через посуху в США можуть піднятися ціни на продовольство

26.07.2012, 17:02
Через посуху в США можуть піднятися ціни на продовольство - Фото
Фото: ЕРА
Міністерство сільського господарства США попереджає, що посуха в центральній частині країни може викликати зростання цін на продовольство в 2013 році. За прогнозами міністерства, ціни на молочні продукти, яйця і м'ясо будуть зростати швидше інфляції, оскільки через посуху збільшилися витрати на корм тварин, - передає Російська служба Бі-бі-сі

Відомство очікує зростання цін на на 3-4%, при цьому м'ясо подорожчає на 5%. Ціни вже зросли на кукурудзу і сою, оскільки більша частина посівів цих культур загинула. Висловлюються побоювання, що негативний ефект від підвищення цін в США може поширитися і на інші країни. США є найбільшим експортером кукурудзи, сої та пшениці.

Інфляція в сфері продуктів харчування в США, як правило, становить 2,8% на рік. Засуха не повинна вплинути на ціни фруктів і овочів, оскільки більшість цих культур вирощується за допомогою штучного зрошення.

Спочатку очікувалося, що в 2012 році буде зібраний рекордний урожай кукурудзи, але ці плани не були виконані через посуху. Після довгих тижнів жаркої, сухої погоди і відсутності дощів в цілому 31 штат в США погодилися надати допомогу постраждалим районам.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини