RU

Через неполадки на "Фукусімі" почало нагріватися ядерне паливо

19.03.2013, 09:27
Через неполадки на
Фото: ЕРА
На японській АЕС "Фукусіма-1", що серйозно постраждала під час потужного землетрусу 2011 року, виникли перебої з електропостачанням. В результаті на станції зупинилися системи охолодження басейнів для відпрацьованого ядерного палива трьох реакторів, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Представники Tokyo Electric Power Corporation наполягають, що ніякої небезпеки немає, так як мине не менше чотирьох днів, перш ніж температура в самому гарячому басейні досягне небезпечної межі. За цей час інженери сподіваються усунути неполадки. Поки на ранок вівторка температура в самому гарячому басейні, на 4-му енергоблоці, становила 30,5 градусів Цельсія. Небезпечною вважається температура вище 65 градусів. У двох інших басейнах, на 1-му і 3-му енергоблоках, температура нижче, і пройде більше часу, перш ніж вона підніметься до небезпечного рівня.

У басейнах, розташованих над реакторами, зберігається відпрацьоване ядерне паливо з цих реакторів. У них відбувається охолодження розпеченого палива, яке зберігається в басейнах протягом приблизно року. Басейни також забезпечують захист від радіації.

Поки зростання рівня радіації в районах навколо АЕС "Фукусіма-1" не спостерігається. Однак якщо подача енергії не буде відновлена ​​у найближчі дні, то вода в охолоджувальних басейнах може нагрітися і закипіти, що може створити дуже небезпечну ситуацію. Надмірне нагрівання може призвести до випаровування води, через що паливні уранові стрижні можуть опинитися на відкритому повітрі. У результаті може статися виділення радіації.

"У найгіршому випадку у нас є альтернативна система подачі води в басейни, так що навіть якщо ми не зможемо усунути проблему до того, як температура в басейнах вийде з-під контролю, ми зможемо поповнювати басейни свіжою водою з резервної системи", - запевнив представник Tokyo Electric Power.

Нагадаємо, АЕС "Фукусіма-1" сильно постраждала в результаті землетрусу і цунамі 11 березня 2011 року. Четвертий реактор був практично повністю зруйнований, а на трьох інших реакторах системи охолодження вийшли з ладу, що призвело до розплавлення ядерного палива. Інженери з тих пір стабілізували роботу АЕС, проте пройдуть роки, перш ніж будуть усунені всі наслідки аварії, через яку були евакуйовані десятки тисяч людей.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини