RU

Через брак катів Саудівська Аравія вводить новий вид страти

12.03.2013, 16:46
Через брак катів Саудівська Аравія вводить новий вид страти - Фото
Фото: ЕРА
Саудівська Аравія оголосила про рішення замінити страту через традиційне відрубування голови на розстріл злочинців, засуджених до вищої міри покарання, - передає ІТАР-ТАРС.

У цьому багатому нафтою королівстві Перської затоки, де відбувається від 50 до 100 страт щорічно, професійні кати не справляються з обсягами роботи. Для приведення смертних вироків у виконання їм доводиться їздити з міста в місто, при цьому найчастіше вони запізнюються, і страту доводиться відкладати.

У зв'язку зі сформованою ситуацією, комітет Саудівський Аравії, в який входять представники МВС, юстиції та охорони здоров'я, прийшов до висновку, що обезголовлення можна замінити розстрілом. "Рішення є доцільним зважаючи на дефіцит професійних катів і стане основою для регулярного виконання заходів щодо забезпечення національної безпеки", - йдеться в заяві комітету. Члени Комітету вважають, що використання вогнепальної зброї для виконання смертних вироків не суперечить ісламу.

Стратою в Саудівській Аравії караються вбивство, згвалтування, відступ від віри, збройне пограбування і наркоторгівля. За даними Міжнародної амністії, в цьому році в країні відрубали голову 17 злочинцям, а в минулому 82. Королівство неодноразово піддавалося критиці з боку Заходу за велику кількість страт, порушення прав людини і за жорстоку практику публічного обезголовлювання.

Більшість страт проходить публічно, найчастіше на центральній міській площі. У Саудівській Аравії існує посада державного ката. Посада головного ката Мекки передається у спадок в родині аль-Біши, і кожен спадкоємець затверджується на посаду самим королем.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини