Обігнати Радянський Союз: NASA святкує 60-річний ювілей

30.07.2018, 12:50
Обігнати Радянський Союз: NASA святкує 60-річний ювілей - Фото
Відбиток ноги Базза Олдріна на Місяці 21 липня 1969 року (фото - NASA)

Співробітники відомства святкують свято не 29 липня, а 1 жовтня - в той день, коли структура офіційно розпочала роботу

60 років тому 29 липня 1958 американський президент Дуайт Ейзенхаур підписав документ про створення Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору - відомства, яке весь світ знає, як NASA.

"Люди почали розглядати зірки, коли ще жили в печерах, але потрібна була холодна війна, щоб людство вийшло в космічний простір. Світ був вражений, коли 4 жовтня 1957 Радянський Союз запустив супутник - перший штучний об'єкт, виведений на земну орбіту. США були принижені своїм відставанням, причому не тільки в технологічному, а й військовому плані", - описує ситуацію з США агентство Голос Америки.

Зрозумівши, що Радянський Союз випереджає США в космосі, Ейзенхауер дав завдання вченим в держсекторі зробити все можливе, щоб обійти геополітичного супротивника.

Ейзенхауер (в центрі) призначає Кіта Гленнана (праворуч) першим главою NASA, а Хая Драйдена - його першим заступником

Через 11 років астронавти Ніл Армстронг і Базз Олдрін ступилися на поверхню Місяця. Більшість росіян, як показують недавні опитування, до сих пір вважають, що кадри перебування астронавтів на Місяці уряд США зняв на студії, а на супутнику Землі нібито ніхто так і не побував, і відео/фото цього - "фейк".

Читайте також: Як астронавти бігали і падали на Місяці: архівне відео NASA

Непримиренна конкуренція країн переросла в співробітництво після того, як 17 липня 1975 року сталося орбітальне стикування американського корабля Apollo з радянським "Союзом".

Потім в історії NASA були човни Space Shuttlе, численні безпілотні місії в Сонячній системі, участь в створенні Міжнародної космічної станції та інші програми.

Детально історію NASA можна почитати англійською тут, а про досягнення - тут.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииНе на того напали. Кто такой Сергей Стерненко. Часть II