RU

Через нападки Кремля. Радіо Свобода і НВ вивозять працівників до Києва і Праги

14.04.2021, 21:59
Через нападки Кремля. Радіо Свобода і НВ вивозять працівників до Києва і Праги - Фото
Фото: ЕРА

Керівництво російського підрозділу Радіо Свобода і телеканалу Настоящеє врємя (спільний проєкт РС і Голосу Америки) запропонувало журналістам московського бюро залишити Росію. Таке рішення було викликано багатомільйонними штрафами Роскомнадзору. Про це повідомляє Російська служба Бі-бі-сі з посиланням на слова дев'яти працівників цих медіаорганізацій.

За словами працівників РС і НВ, їм запропонували переїхати в Україну або Чехію, але разом з тим видання не мають наміру закривати свої представництва в Росії, щоб протистояти "нападкам Кремля".

Як повідомляється, в московських редакціях РС і НВ зараз працює кілька десятків людей, є також кілька сотень фрилансерів.

Переїзд штатних журналістів і перевезення дорогого устаткування заплановано на травень.

Як зазначається, РС і НВ (їх курирує Агентство США із глобальних медіа (USAGM), що фінансується Конгресом США) в 2017 році було визнано іноземними агентами в Росії.

Керівництво РС виконало вимоги російського закону про іноземних агентів і зареєструвало юрособу в Росії, але не стало позначати всі свої матеріали маркуванням "іноземний агент".

За словами головної редакторки РС Дейзі Сінделар, неможливо виконати всі вимоги, серед яких: маркування з 24 слів після заголовку тексту або 15 секунд перед кожним аудіо чи відеосюжетом.

Роскомнадзор через відсутність маркування "іноземний агент" у матеріалах цих видань наклав на них понад 70 млн руб. штрафів.

За словами одного з працівників, РС не має наміру виплачувати штрафи, а буде судитися.

У зв'язку з цим керівництво видань допускає, що в редакцію можуть прийти пристави, а працівники – піддатися переслідуванням.

"Ми боремося проти незаконних спроб Кремля через навішування ярликів поставити під контроль нашу здатність взаємодіяти з нашою аудиторією. Ми плануємо протистояти цим нападкам на нашу діяльність на всіх рівнях", – сказано в повідомленні пресслужби РС.

Як зазначається, масовий від'їзд працівників РС із Росії може стати першим таким випадком за 30 років роботи московського бюро з моменту його відкриття в 1991 році.

Бюро Радіо Свобода в РФ офіційно відкрив своїм указом президент Борис Єльцин після провалу серпневого путчу в 1991 році. Московські кореспонденти РС Андрій Бабицький і Михайло Соколов усі три дні спроби перевороту вели цілодобове пряме мовлення з Білого дому.

ДОВІДКА. 25 листопада 2017 року як захід у відповідь на вимогу Мін'юсту США про реєстрацію в якості іноземних агентів Russia Today і Sputnik у Росії прийняли закон, що вводить поняття ЗМІ-інагента. Мін'юст РФ може визнати інагентом будь-який іноземний ЗМІ, що отримує фінансування або майно від іноземних органів або громадян безпосередньо або через російських юросіб. До реєстру визнаних  РФ іноземних ЗМІ-інагентів входить 17 видань, здебільшого споріднених з проєктом РСЕ/РС, а також Голос Америки.
Наталия Медведева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини