RU

Через 17 років в ЄС заборонять продаж тютюну

21.07.2008, 10:30

Європарламент до 2025 року заборонить продаж тютюну в країнах ЄС. За словами однієї з керівників найбільшої фракції Європарламенту - правоцентристської Європейської народної парії, депутата від Ірландії Евріл Дойл, заборона на виробництво та продаж тютюну і тютюнових виробів до 2025 року цілком реальна.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, Е. Дойл наголосила, що вони хочуть встановити період у 15 років, після закінчення якого тютюн буде оголошено "поза законом" - його не можна буде ні виготовляти, ні продавати на території Євросоюзу. Е. Дойл вважає за необхідне здійснити "широку роз'яснювальну роботу" серед громадян ЄС з приводу шкоди тютюну.

У свою чергу, комісар з питань охорони здоров'я Єврокомісії Андрулла Вассиліу заявила, що з вересня питання про можливу заборону тютюну в Євросоюзі обговорюватиметься як у рамках Єврокомісії, так і серед міністрів охорони здоров'я країн-членів ЄС. У цей час Єврокомісія готує законопроект про "гармонізації" оподаткування на тютюнові вироби в країнах ЄС. "Внаслідок цього заходу ціни на тютюн значно підвищаться ", - зауважують експерти.

Нагадаємо, кожні шість секунд тютюн забирає одне життя. Щорічно куріння стає причиною смерті 5,4 млн. людей. Якщо не вжити рішучих заходів, то до 2030 року ця цифра збільшиться до 8 млн. У ХХІ столітті від тютюну може померти майже мільярд людей, що не зуміли подолати свою пристрасть до цигарок, нюхального тютюну, кальянів, сигар та люльок для куріння.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини