RU

Чекістам Лукашенка ввижається Гітлер. В країні вирішили заборонити гасло "Живє Бєларусь"

22.06.2021, 08:31
Чекістам Лукашенка ввижається Гітлер. В країні вирішили заборонити гасло
Фото: ЕРА

Режим диктатора Олександра Лукашенка домагається визнання гасла "Живє Бєларусь" нацистським. Про це відомо з повідомлення в Telegram від провладного Білоруського союзу журналістів.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Міністерство внутрішніх справ країни запропонувало прирівняти цей клич до нацистської символіки. Документ передали "на узгодження" до КДБ Білорусі.

Пропагандисти режиму заявили, що це "колабораціоністське вітання та бойовий клич", які деякі організації-пособники Третього рейху використовували під час Другої світової війни "нарівні з нацистським партійним привітанням "Хайль Гітлер".

Читайте також: В Бєлавіа обурені забороною польотів. Заговорили про "фашистське збочення"

"За повну заборону символіки нацистів, поліцаїв і карателів!"– пишуть "придворні" працівники ЗМІ Лукашенка.

Це гасло давно стало одним з основних символів протесту проти Лукашенка.

Як пише Радіо Свобода, "Живє Бєларусь" ще на початку XX століття зустрічається у вірші поета Янки Купали. Також його використовували в піснях вітебських партизан. До грудня 2020-го гасло було на передовиці місцевого парламентського вісника "Народна газета". Агентство наводить список історичних віх, коли застосовували цей клич.

В кінці весни 2021-го МВС Білорусі також виступило з ідеєю прирівняти до нацистської символіки біло-червоно-білий прапор – інший символ протестів проти Лукашенка.

ДОВІДКА. 9 серпня 2020-го в Білорусі пройшли вибори президента: Лукашенко оголосив про свою перемогу і "переможений проєкт Заходу". Масові протести проти фальсифікацій результатів виборів і режиму жорстоко придушили.

Читайте також: "Гидко вчинила". Лукашенко заявив, що Білорусь не буде приймати літаки з України

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини