RU

Буш оголосив про новий план порятунку економіки

14.10.2008, 16:12

Президент США Джордж Буш оголосив про нові заходи щодо стабілізації становища в економіці. Виступаючи перед Білим Домом, Дж. Буш зазначив, що його адміністрація планує придбати великі частки в американських банків, які переживають труднощі.

Кошти на купівлю акцій буде вишукано з пакету в $700 млрд., схваленого недавно конгресом. Після стабілізації ситуації на фінансових ринках акції продадуть зворотно банкам.

Нову заборгованість банків буде гарантовано Федеральною резервною системою, - додав Дж. Буш. "Ми робимо це не для того, щоб взяти на себе управління ринком, а щоб підтримати його", - сказав американський Президент, якого цитує Бі-бі-сі.

Для Дж. Буша це вже друга спроба втручання в американську фінансову систему: його колишні пропозиції не змогли відновити впевненість на ринках. Аналітики вказують на те, що нові заходи стабілізації економіки США можна оцінити як визнання правильності антикризових дій лідерів країн Європи.

Напередодні уряди Німеччини, Франції та Іспанії оголосили про багатомільярдні плани з порятунку банківської системи. Німеччина виділила на ці цілі 500 мільярдів євро ($683 мільярди), Франція - близько 360 млрд. євро, а Іспанія - близько 100 млрд. євро. Велику частину цих коштів буде використано для забезпечення кредитів, які банки дають один одному.

Досьє на Джорджа Буша >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини