RU

Бурджанадзе закликає світ примусити Росію "не ігнорувати міжнародне право"

03.10.2008, 12:16

Екс-спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе закликає світову спільноту "примусити Росію не ігнорувати міжнародне право". Про це вона заявила під час міжнародного форуму в рамках Другого Університету YES (Yalta European Strategy).

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Н. Бурджанадзе зазначила, що російсько-грузинський військовий конфлікт, що відбувся в серпні поточного року, стосувався не тільки Росії і Грузії, але також і усієї світової спільноти, оскільки агресія Росії, продемонстрована в Грузії, – це спроба встановити новий порядок у світі. "Це важливе питання: який світ ми хочемо мати в майбутньому. Світ, в якому одна велика держава може покарати або вчиняти на власний розсуд із маленькою країною, або світ, де і найменші країни мають право на суверенітет і захищені міжнародним правом", - наголосила Н. Бурджанадзе.

Також, за її словами, якщо Грузія надалі продовжуватиме свій шлях інтеграції в НАТО, то країну знову чекають великі проблеми на цьому шляху з боку Росії. "Однак Грузія продовжуватиме свій шлях до НАТО, інакше Росія не дотримуватиметься навіть нейтралітету в тих питаннях, в яких вона вже показала свою зацікавленість", - додала екс-спікер. Також вона зазначила, що коли Росія порушила питання про надання російських паспортів жителям Південної Осетії, європейці не вважали таку ідею джерелом для можливої проблеми в майбутньому і не відреагували на неї. Підтекст цієї ідеї, крім Грузії, можуть розуміти ще такі країни, як Україна, Польща, де Росія також намагалася реалізувати аналогічну ідею. "І ось до чого це призвело. Росія спробувала нав'язати незалежність Південній Осетії, однак у світі цю ідею не підтримали. Але в цьому контексті дуже важливо надалі покінчити з подібними ідеями ще на початку, поки не розгорівся черговий військовий конфлікт", - додала вона.

Досьє на Ніно Бурджанадзе >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини