RU

Британський штам коронавірусу безпечніше для хворих, ніж "звичайний": дослідження

13.04.2021, 12:50
Британський штам коронавірусу безпечніше для хворих, ніж
Скриншот з відеозапису UA:Чернігів

Незважаючи на підтверджену підвищену заразність "британського" штаму коронавірусу, він не посилює тяжкість хвороби COVID-19. Про це британські вчені пишуть в двох  статтях, які одночасно вийшли.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У дослідженні в  The Lancet Infectouse Diseases  автори зібрали проби у 341 пацієнта двох лікарень в Лондоні з 9 листопада по 20 грудня, розшифрували геноми виділеного вірусу: у 58% був "британець". Потім вони перевірили зв'язок між B.1.1.7, тяжкістю хвороби і ймовірністю смерті.

ДОВІДКА. Штам коронавірусу B.1.1.7 вперше зафіксований в англійському графстві Кент у вересні 2020 року. До Нового року він, який отримав за рахунок вдалої для нього сукупності мутацій здатність простіше заражати людей, поширився по всій країні і далі по світу. Зараз ця лінія SARS-CoV-2 домінує в багатьох країнах. Перші дослідження припускали, що він також більш вірулентний. Доступні вакцини діють проти нього приблизно так само, як і проти "оригінального" штаму.

З'ясувалося, що частка смертей в групах з "британцем" і оригінальним штамом була порівнянною: 16% і 17% відповідно. Тяжкість симптомів також плюс-мінус була однаковою, хоча хворим на новий штам частіше давали кисень. Останнє, однак, за словами самих учених, могло бути наслідком інших причин.

"Ми не знайшли доказів зв'язку між різновидом штамів і більш важким захворюванням або смертельними наслідками", – пишуть вони.

Читайте також: Як церкви працюватимуть на Великдень. Ляшко прогнозує "важкий діалог" з духовенством

У дослідженні в  The Lancet Public Health  вивчені дані 36 920 хворих, які з 28 вересня по 27 грудня повідомляли про свій стан і місцезнаходження через звстосунок COVID Symptom Study. Автори зіставили дані про симптоми з географією, таймлайном поширення і частотою випадків B.1.1.7, – і не знайшли зв'язку.

Тобто, не було підвищення кількості випадків більш тяжкого перебігу або тривалості захворювання в регіонах, де вже щосили "гуляв" B.1.1.7.

Крім того, аналіз не показав наявності зв'язку між кількістю пацієнтів з "британцем" і рівнем повторного зараження. При цьому вірусне навантаження (кількість вірусних частинок в мазку) у них була підвищена. Індекс репродукції у цього штаму, за розрахунками вчених, в 1,35 разів вище, ніж у початкового з Уханю.

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини