Британія зняла частину санкцій з Росії

03.10.2019, 13:50
Британія зняла частину санкцій з Росії - Фото
Посадковий модуль ExoMars 2020 (фото - Thales Alenia Space)

Заради того, щоб спільна програма Європейського космічного агентства і Роскосмосу з дослідження Марса ExoMars йшла так, як заплановано, місяць тому Британія частково пом'якшила санкції проти країни-окупанта РФ. Про це йдеться в документі на сайті уряду Великобританії.

Британська влада внесла поправку до закону про експортний контроль: завдяки їй тепер можна поставляти в Росію паливо для "деяких космічних апаратів". Ці поставки будуть суворо проконтрольовані, уточнюється в документі.

Читайте також: NASA виявило можливі ознаки життя на Марсі

Там не вказано, на який період розраховане виключення з санкцій, який обсяг палива можна поставляти, і деякі інші моменти. Мабуть, це регулюється стороннім документом.

Санкції проти РФ, які прийняті в Британії, забороняють поставляти туди гідразин, несиметричний диметилгідразин і метилгідразин для потреб ракетно-космічної галузі. Порушникові загрожує кримінальне переслідування.

Саме в цю статтю було внесено правки, які дозволяють ввозити в РФ "певні речовини для використання в певних пускових установках, для запуску або заправки певних супутників або для проведення певних випробувань і польотів по місії ExoMars 2020".

Довідка. ExoMars 2020 року - автоматична міжпланетна станція, частина проекту ExoMars. Складається з європейського перелітного блоку, посадкового модуля (російська посадкова платформа плюс європейський марсохід) і перехідника між ними. Мета проекту - пошук можливих слідів минулого або теперішнього життя на Марсі, а також різні дослідження на поверхні і в надрах. Ровер розрахований на земні півроку роботи. Маса посадкової платформи - 827,9 кг, ровера - до 295 кг.

Дивіться фото: SpaceX вже підбирає на Марсі місця для посадки корабля Starship

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина