RU

Британія вперше застосувала закон Магнітського: під санкції потрапило 14 росіян

27.04.2021, 13:27
Британія вперше застосувала закон Магнітського: під санкції потрапило 14 росіян - Фото
Домінік Рааб (фото – EPA)

Велика Британія вперше використала так званий закон Магнітського і ввела санкції проти 14 росіян, сім'ї південноафриканських бізнесменів Гупта і чиновників, яких звинувачують у пособництві центральноамериканським наркокартелям. Повідомлення про санкції опубліковано на сайті уряду країни.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Закон дає уряду Великої Британії право карати тих, кого він звинувачує в причетності до найбільш серйозних порушень прав людини і корупції. Їхні активи у Великій Британії можуть бути заморожені, а на відвідування країни введена заборона.

"Корупція чинить руйнівну дію, оскільки уповільнює розвиток, виснажує багатство бідніших країн і утримує їхній народ у пастці бідності. Вона отруює колодязь демократії", – заявив глава МЗС Британії Домінік Рааб.

Під санкції потрапили росіяни, ймовірно причетні до шахрайства, розкритого Магнітським: заступник керівника управління із боротьби з податковими злочинами Артем Кузнєцов, співвласники Універсального банку заощаджень Дмитро Клюєв і Геннадій Плаксін, підприємці В'ячеслав Хлєбніков і Віктор Маркелов, гендиректор Гранд-актив Олексій Шешеня, юристи Андрій Павлов і Юлія Майорова, слідчі Павло Карпов, Станіслав Гордієвський і Олег Уржумцев, керівники податкових інспекцій у Москві Олена Хіміна і подружжя Владлен і Ольга Степанови.

Під санкції потрапили брати Аджай, Атула і Раджеш Гупта, і пов'язаний із ними чиновник, які використовували відносини з колишнім президентом ПАР Джейкобом Зумою для отримання прибутку і впливу на призначення. Також на трьох чиновників із Гондурасу, Нікарагуа і Гватемали санкції були накладені за сприяння хабарям на підтримку великого наркокартелю, а на громадянина Судану, відомого під ім'ям Аль-Кардинал, – за масштабну корупцію, яка завдала серйозної шкоди фінансовій системі Південного Судану.

ДОВІДКА. Російський юрист Сергій Магнітський працював консультантом у фірмі, яка надавала послуги фонду Hermitage Capital. Він оголосив, що розкрив масштабні розкрадання з російського бюджету. У 2008 році Магнітського заарештували за звинуваченням у допомозі ухиленню від сплати податків. Він помер у СІЗО "Матросская тишина". Умови його утримання правозахисники назвали тортурними.
Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини