RU

Брейвік наполягає, що повторив би бійню

23.04.2012, 13:24
Брейвік наполягає, що повторив би бійню - Фото
Андерс Берінг Брейвік. Фото: ЕРА
У п'ятий день своїх свідчень на судовому процесі в Осло Андерс Берінг Брейвік заявив, що розстріляв би людей в таборі на Утойе знову, навіть знаючи, що майже половина з них - підлітки молодше 18 років. За словами Брейвіка, він навмисно "відключив свої емоції", коли йшов вбивати співвітчизників, - передає Бі-бі-сі.

Також Брейвік сказав, що хотів би вибачитися перед тими жертвами, хто не був пов'язаний з урядом Норвегії і став випадковою жертвою. Перед іншими жертвами, за його словами, він почуття провини не відчуває.

Брейвік вже визнав, що здійснив вибух у столиці Норвегії і потім розстріляв десятки людей у ​​літньому молодіжному таборі, убивши в цілому 77 чоловік. Головна мета нинішнього судового процесу - визначити, осудний чи підсудний. Брейвік визнає, що вбив 77 осіб, але не визнає себе винним юридично, заявляючи, що захищав Норвегію від мультикультуралізму.

В залежності від того, чи буде підсудний визнаний психічно осудним чи ні, він може бути засуджений або до тюремного ув'язнення, або до примусового психіатричного лікування. Сам Брейвік наполягає на тому, що він психічно здоровий, а його дії продиктовані його екстремістськими політичними переконаннями.

На дачу показань Брейвіку було відведено п'ять днів. Весь судовий процес, як очікується, займе два з половиною місяці.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини