RU

Бої за Лівію: у країні хаос і анархія

28.02.2011, 12:45
Бої за Лівію: у країні хаос і анархія - Фото
f0a8237f2f40fe871c43368458f4511a.jpg

Бої за Лівію: у країні хаос і анархія

Прихильники Муаммара Каддафі поки утримують контроль над лівійською столицею Тріполі. На дорогах військові, всіх, хто в'їжджає у місто, обшукують на КПП. Опозиціонери заявляють, що по демонстрантах ведуть стрільбу снайпери.

Найближче вогнище безпорядків - місто Ез-Завія розташоване всього у сорока кілометрах від Тріполі. Зараз воно оточене щільним кільцем військових і бронетехніки. Як розповів однин із жителів, у місто не пускають навіть лікарів - тоді як десяткам постраждалих потрібна медична допомога, - передає канал "Вести".

Тріполі поки все ще під контролем прихильників М.Каддафі, а ось інші міста один за одним переходять до тих, хто підтримує опозицію. У Ез-Завії дезертував цілий підрозділ лівійської армії - тепер вони офіційно проти полковника М. Каддафі. Те саме, але трохи пізніше, зробила і місцева поліція. Бої за місто тривають - армія хоче його собі повернути.

"Я тут вже три дні і бачив, що 24 людини загинули, їх застрелили військові, багато поранених. Медики з усього міста зібралися у шпиталі, щоб допомогти. Але треба, щоб лікарів з усієї Лівії - пустили в Ез-Завію, прихильники М.Каддафі оточили місто і не пускають їх до нас. Нам не потрібен "Червоний Хрест", але нам потрібні лікарі і ліки", - повідомив лікар Юсеф Муссаб.

Країна зараз фактично розколена. Головним оплотом опозиції стало місто Бенгазі - за два тижні у заворушеннях там загинули сотні людей, зараз, правда, стало спокійніше. Опозиція захопила майже все середземноморське побережжя, зокрема нафтоналивний порт Тобрук. Ну а М.Каддафі, крім Тріполі, досі контролює Сирт і міста на півдні країни.

А ось на півночі йдуть запеклі битви - питання, у чиїх руках виявиться великий промисловий центр Рас-Лануф. У країні хаос, фактично анархія. За повідомленням італійського телебачення, мародери, які невідомо кого підтримуюють, - добралися до вілли М.Каддафі в Ель-Бейді - розбили вікна, винесли всі меблі, сантехніку, загалом, все, що можна було. Опозиція заявляє, що готова йти на столицю - перспективи вогню на поразку з боку лояльних М.Каддафі частин, які поки стіною стоять навколо столиці, її не лякає. Противники лідера Джамахирії сподіваються, що і ці солдати у вирішальний момент його кинуть.

Переворот у Лівії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини