Білоруська церква має намір отримати автокефалію - архієпископ

17.09.2018, 09:28
Білоруська церква має намір отримати автокефалію - архієпископ - Фото
Архієпископ Святослав Логін (фото - radiosvoboda.org)

Першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви зазначив, що "Білорусь повинна прагнути до духовної незалежності від Москви"

Білоруська автокефальна православна церква підтримує надання Томосу Українській православній церкві і планує також офіційно отримати статус автокефалії. Про це заявив першоієрарх Білоруської автокефальної православної церкви (БАПЦ), архієпископ Святослав Логін, повідомляє Радіо Свобода.

Відповідаючи на питання, як Білоруська автокефальна православна церква оцінює рішення Константинопольського патріархату надати УПЦ статус автокефальної, він сказав: "Ми, звичайно, підтримуємо це рішення. Наша мета - також легалізуватися в Білорусі і офіційно отримати статус автокефалії. Історично ми маємо багатовікову православну традицію. У минулому столітті наша церква робила реальні кроки для того, щоб отримати автокефалію і щоб її визнали".

За його словами, українська церква їм близька. "Тому що в минулому ми мали єдину митрополію - церква в Білорусі починалася з Київської митрополії. Пізніше це була Києво-Литовська митрополія з центром у Новогрудці - вона була знищена Московською церквою. І до цього дня Москва робить все, щоб українська і білоруська церкви автокефалії не отримали", - зазначив архієпископ.

Він додав, що положення церкви в Україні і Білорусі зараз дуже відрізняється. "Українська церква йшла до автокефалії майже 30 останніх років. Там відроджувалися храми, парафії, єпархії та незалежна церковна свідомість. Приклад України показує, що і Білорусь повинна прагнути до духовної незалежності від Москви", - підкреслив архієпископ.

У квітні 2018 року президент Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом про надання Томосу про автокефалію УПЦ. Константинополь почав необхідні для цього процедури.

На початку осені Вселенський патріархат призначив своїх екзархів в Києві. РПЦ обурилася тим, що рішення прийняли без погодження з патріархом Кирилом і митрополитом Онуфрієм. У Росії вважають подібні дії Варфоломія "брутальним вторгненням на канонічну територію Московського патріархату".

В УПЦ МП заявили, що хочуть скликати свій Собор через екзархів Варфоломія.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих