12.04.2018, 11:58

Bellingcat: Мі-8 з хлором прилетіли в Думу з авіабази ВПС Асада

Bellingcat: Мі-8 з хлором прилетіли в Думу з авіабази ВПС Асада - Фото
Контейнер з хіматаки 22 січня 2018 року в Думі (фото - STJ/Bellingcat)

Розслідувачі волонтерської групи з'ясували хронологію недавньої хімічної атаки в Думі і назвали тих, хто за нею - ймовірно - стоїть

Реклама
Реклама
7 квітня за півгодини до хіматаки в Думі спостерігачі помітили два Мі-8, які летіли на південний захід з авіабази Думайр в напрямку міста, і відразу після отруєння жителів в районі цього населеного пункту бачили два вертольоти. Мі-8 режим Асада використовував для "хлорних атак" і раніше, говориться в дослідженні волонтерської групи OSINT-розвідників Bellingcat про цю трагедію в Сирії.

Аналітики досліджували шість відеозаписів (всі доступні за посиланням вище), які демонструють наслідки інциденту. Перше відео викладене 8 квітня в 00:20 за місцевим часом - видно безліч тіл на першому поверсі будинку. Друге відео з'явилося в 03:46: оператор показує тіла на сходах і другому поверсі того ж будинку, і демонструє дірку в даху на третьому поверсі.

На даху будівлі видно великий балон для стисненого газу - такого ж типу, який використовувався раніше для атак із застосуванням хлору. Як стверджують розслідувачі, такі ж контейнери з хлором знаходили в місцях хіматак в Хан аль-Ассаль (серпень 2017-го), Алеппо і Саракебі (квітень 2017-го).

"Розвідники" Bellingcat заявляють, що тільки в цій будівлі загинули щонайменше 34 людини, більшість - діти і підлітки. З них 23 померли на першому поверсі, 10 - на другому, а одна людина померла на сходах між поверхами.

За даними Сирійського спостережного пункту з прав людини, було щонайменше два удари із застосуванням хімікатів. При першому, який стався близько 16:00 в пекарні на вулиці Омара бен аль-Хаттаба, постраждали 15 осіб. Повторна атака трапилася о 19:30 поблизу площі аль-Шухада поруч з мечеттю Нуман: від неї загинули 55 людей і постраждали 860.

Приблизно такі ж дані дає і сирійський Центр документування порушень, який стверджує, що в пекарні люди отруїлися хлором, а біля мечеті - невідомою речовиною, так як симптоми у постраждалих "не зовсім типові для хлору". Центр, посилаючись на думку лікаря на місці, вважає, що нападники використовували нервово-паралітичну речовину. На це, кажуть в Центрі, вказують звужені зіниці жертв і постраждалих, опіки рогівки, ціаноз, конвульсії, піна з рота, уповільнене серцебиття і інші симптоми. Це джерело говорить про 20 загиблих від другої атаки.

Сирійські рятувальники "Білі каски" пишуть про те, що другий удар був о 19:45, і про 43 загиблих. Вони вважають, що був застосований якийсь фосфорорганічний хімікат.

"На основі доступних даних і матеріалів... висока ймовірність того, що смертоносна атака о 19:30 сталася через скидання з вертольота газового балона, наповненого, найімовірніше, хлором. Вертоліт прилетів з бази Думайр", - роблять висновок Bellingcat.

Читайте також: Куди в Сирії вдарять американські "томагавки": версія Stratfor
Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама