RU

Нові санкції США проти РФ: облігації, технології, компанії, мережа "кухаря Путіна"

15.04.2021, 15:50
Нові санкції США проти РФ: облігації, технології, компанії, мережа
Джо Байден (фото – ЕРА)

Президент США Джо Байден підписав указ про введення нових санкцій проти Росії. Про це повідомляє пресслужба Білого дому. У списку санкцій на порталі Мінфіну США вказано і мережу в Африці власника ПВК Вагнера Євгена Пригожина, відомого як "кухар Путіна".

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

У зв'язку з санкціями фінансовим установам США забороняється брати участь на первинному ринку рублевих або нерублевих облігацій, випущених після 14 червня 2021-го Центробанком, Фондом національного добробуту або Мінфіном РФ. Ця директива дає уряду США право розширювати санкції щодо суверенного боргу Росії в разі потреби.

В партнерстві з ЄС, Великобританією, Австралією та Канадою накладені санкції на вісім фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з російською окупацією та репресіями в Криму.

"Трансатлантичне співтовариство одностайно підтримує Україну проти односторонніх провокацій Росії уздовж лінії зіткнення на сході України, в окупованому Криму та вздовж кордонів України. Воно погоджується з необхідністю негайного припинення Росією нарощування військової потужності і підбурювальної риторики", – йдеться в повідомленні Білого дому.

У Мінфіні США перерахували осіб, які потрапили під санкції за Крим:

- Леонід Кронидович Риженкін – гендиректор Мостотрест, російської будівельної компанії, що працює в Криму;

- Ленпромтранспроєкт – російська компанія, що спроєктувала міст через Керченську протоку;

- Товариство з обмеженою відповідальністю Управління будівництва залізниці Беркакіт-Томмот-Якутськ – компанія, що брала участь в будівництві залізниці до мосту через Керченську протоку;

- СІЗО-1 в Сімферополі – символ широко поширених порушень прав людини, скоєних проти українського народу;

- Кулініч Лариса Віталіївна – громадянка України і Росії, окупанти називають її міністром майнових і земельних відносин;

- Павло Леонідович Каранда – громадянин Росії, окупанти називають його міністром внутрішніх справ так званої Республіки Крим;

- Леонід Михайлюк – громадянин РФ, окупанти називають його начальником ФСБ в Криму;

- Володимир Миколайович Терентьєв – громадянин Росії, окупанти називають його начальником Головного управління Слідчого комітету в Криму.

Введені санкції проти 16 організацій і 16 осіб, які намагалися вплинути на президентські вибори в США в 2020 році за вказівкою керівництва російського уряду. Серед них:

- Олексій Громов – перший заступник керівника Адміністрації президента Росії.

- SouthFront – це зареєстрований в Росії інтернет-сайт дезінформації, який отримує завдання від ФСБ.

- NewsFront – засіб дезінформації і пропаганди, який базується в Криму й працюває з офіцерами ФСБ.

- Фонд стратегічної культури – зареєстрований в Росії онлайн-журнал, який знаходиться під управлінням Служби зовнішньої розвідки РФ і тісно пов'язаний з МЗС РФ.

- InfoRos – називає себе інформаційним агентством, але в основному ним управляє 72-й Головний розвідувальний інформаційний центр ГРУ.

- Денис Тюрін – займав керівну посаду в InfoRos і раніше служив в ГРУ.

- Костянтин Килимник – російський і український політичний консультант і відомий агент російських спецслужб, який здійснює операції впливу від їх імені. Серед іншого Килимник прагнув розробити план, який поверне президента-втікача Віктора Януковича до влади в Україні.

Накладені санкції на мережу Пригожина в Африці, а також на осіб і компанії, через які він ухилявся від персональних санкцій. Серед них:

- Громадянин Росії Олександр Малькевич і його компанія Фонд захисту національних цінностей – сприяли глобальним операціям впливу Пригожина;

- Асоціація вільних досліджень і міжнародної співпраці (Afric), Міжнародний Антикризовий центр, громадяни РФ Петро Бишков, Юлія Афанасьєва і Тарас Прібишин – сприяли зловмисним операціям Пригожина в Африці і Європі, в основному працюючи з Росії;

- Компанії Транс Логістик Юніджет – виступали як таємні агенти із закупівель для Пригожина з метою придбання запасних частин і технічного обслуговування для літаків;

- Компанія Алкон – тісно пов'язана з Юніджет;

- Артем Степанов – заступник генерального директора Юніджет;

- Марія Зуєва – генеральний директор Юніджет;

- Кирило Щербаков – кінцевий власник Юніджет і Алком.

Мінфін США також пише, що в зв'язку із систематичними кібератаками, зокрема через ПЗ SolarWinds (за нею стоїть СЗР РФ), введені санкції проти шести технологічних компаній, які співпрацюють зі спецслужбами Росії. Серед них:

– ЕРА Технополіс – це дослідницький центр і технопарк, який фінансується і керований Міноборони Росії. У ньому розміщуються і підтримуються підрозділи ГРУ РФ, що відповідають за наступальні кібератаки та інформаційні операції;

– Pasit – російська IT-компанія, яка проводила дослідження і розробки для кібероперацій СЗР РФ;

– Науково-дослідний інститут спеціалізовані обчислювальні пристрої і автоматика – російський державний науково-дослідний інститут, що спеціалізується на передових системах захисту інформації. Проводив дослідження і розробки для кібероперацій СЗР РФ

– Neobit – російська компанія із Санкт-Петербурга, що займається інформаційною безпекою. Клієнти – МО, ФСБ і СЗР РФ. Проводила дослідження і розробки для кібероперацій ФСБ, ГРУ і СЗР.

– Advanced System Technology – російська компанія, що займається інформаційною безпекою. Клієнти – МО, ФСБ і СЗР РФ. Надавала технічну підтримку кібероперацій ФСБ, ГРУ і СЗР.

– Positive Technologies – російська компанія із забезпечення IT-безпеки, яка підтримує клієнтів з уряду Росії, зокрема ФСБ. Надає послуги російським і іноземним компаніям, організовує конференції для відбору персоналу ГРУ і ФСБ.

Як зазначається, також будуть вислані десять працівників російської дипломатичної місії у Вашингтоні. В особистому складі місії є представники російських спецслужб, пояснили в Білому домі.

Коментуючи санкції, в Білому домі підкреслили, що прагнуть до "передбачуваних і стабільних відносин" із РФ, але публічно і в приватному порядку дали зрозуміти, що будуть захищати національні інтереси і змушувати Росію платити за завдану шкоду.

"Байден підписав нове розпорядження про санкції, щоб продемонструвати рішучість адміністрації відреагувати на шкідливу зовнішню діяльність Росії і стримати її в повному обсязі. Це сигнал, що США будуть змушувати Росію платити, якщо вона продовжить або посилить свої дестабілізуючі міжнародні дії", – йдеться в повідомленні Білого дому.

Читайте також: Кулеба зустрівся з главою Держдепу: Ціна військової авантюри буде для Росії занадто високою

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини