RU

Барака Обаму збиралися застрелити з двох гвинтівок

28.10.2008, 09:27

В офіційних свідченнях спеціального агента Бюро з алкоголю, тютюну і вогнепальної зброї Мін'юсту США Брайана Уїкса зазначено, що заарештовані спецслужбами США Деніел Коварт і Пол Шлесселман планували вбити кандидата в Президенти США Барака Обаму з двох гвинтівок. Про це повідомляє телеканал "Вєсті" (РФ).

Зловмисників заарештували пізно ввечері 22 жовтня. Пред'явлені ним обвинувачення передбачають: незаконне володіння обрізом мисливської рушниці, змова з метою пограбування власника ліцензії на володіння вогнепальною зброєю, а також загрози на адресу кандидата в Президенти США.

У свідченнях Б. Уїкса також констатується, що при арешті у Шлесселмана вилучили обріз, зроблений ним із незареєстрованої мисливської рушниці Mossberg-500 АТ, а також револьвер Rugrer GP100 і патрони до нього. За визнанням Шлесселмана, він взяв револьвер у свого батька без дозволу. У Коварта було вилучено куплену ним гвинтівку FASI, а також два пістолети – High Standard і Colt, які, за його словами, було вкрадено ним у діда.

Коварт і Шлесселман почали обговорювати свої злочинні плани "приблизно місяць тому", коли познайомилися по Інтернету через одного спільного друга. Крім замаху на Барака Обаму, зловмисники планували застрелити 88 і обезголовити 14 афроамериканців. "Моя підготовка і досвід свідчасть, що цифри 88 і 14 мають особливе значення в русі White Power", - йдеться в свідченні агента Уїкса. У документі зазначено, що Коварт і Шлесселман дотримуються дуже рішучих поглядів щодо філософії руху White Power. "Прибувши в штат Теннессі, Коварт і Шлесселман почали обговорювати серію вбивств. Вони назвали своєю мішенню, зокрема, одну з шкіл із переважно афроамериканськими учнями, а також вирішили їздити з штату в штат, здійснюючи по дорозі грабежі і вбивства. Ще вони заявили, що їх останнім актом насильства буде спроба вбити кандидата в Президенти США Барака Обаму", - йдеться в свідченнях агента Уїкса.

Для того щоб винайти кошти для здійснення своїх планів, зловмисники планували пограбувати декілька приватних будинків. У їх плани також входило пограбування магазину зброї. Вони навіть окреслили схему і сфотографували такий магазин у місті Джексоне (штат Теннессі). У представленому в суді документі також повідомляється, що 21 жовтня при сприянні третього спільника - Данні Стаффорда – затримані планували пограбувати будинки у місті Беллс (штат Теннессі), але відмовилися від цих планів, побачивши біля будинку собаку і два автомобілі. Після невдалого пограбування Коварт і Шлесселман попрямували до універмагу, де купили "їжу, нейлонову мотузку і дві лижні маски". На допиті вони сказали, що купили ці речі "для використання при проникненні в наступний будинок або для пограбування магазину зброї", - наголошує агент Уїкс.

Секретна служба США, яка охороняє Обаму, підтвердила, що почала вивчення матеріалів справи. "Секретна служба США серйозно ставиться до всіх загроз проти кандидатів у президенти і активно вивчає обвинувачення. Щодо подібних розслідувань Секретна служба коментарів не дає", - йдеться в заяві спеціального агента Річарда Харлоу, який очолює відділення цієї служби в місті Мемфісе (штат Теннессі). Прес-секретар виборчого штабу Барака Обами Білл Бартон в інтерв'ю телекомпанії Fox заявив, що штаб не буде коментувати повідомлення про відвернену спробу замаху на кандидата на посаду Президента США від Демократичної партії.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини