RU

Білорусь назвали ворогом інтернету, Росія - під наглядом

12.03.2012, 11:56
Білорусь назвали ворогом інтернету, Росія - під наглядом - Фото
Олександр Лукашенко та Дмитро Медведєв (фото - ЕРА)
"Репортери без кордонів" опублікували щорічну доповідь про свободу в інтернеті. Новими ворогами інтернету оголошені Білорусь і Бахрейн - країни, які ще рік тому перебували "під наглядом", пише Gazeta.ru.

У доповіді організації йдеться пр те, що Бахрейн і Білорусь "перейшли з категорії" під наглядом "в категорію" ворогів". "Лівія та Венесуела були виключені зі списку країн, що знаходяться "під наглядом", в той час як Індія і Казахстан були включені в нього", - сказано в доповіді.

"Репортери" заявляють, що Бахрейн є "прикладом ефективного приховування новин за допомогою репресивних заходів" недопуск іноземних ЗМІ на ринок, переслідування та арешт правозахисників і блогерів, блокування різних засобів комунікації під час демонстрацій.

Білорусь, якою уже більше 16 років керує Олександр Лукашенко, все більше занурюється у політичну ізоляцію й економічний застій. Влада країни також заарештовує блогерів тп активістів і запрошує їх "на профільні бесіди" з міліцією. Також, за даними організації, 6 січня 2012 року в Білорусі набув чинності закон, що посилює контроль за інтернетом.

У списку країн-ворогів, як і раніше залишаються М'янма, Китай, Куба, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сирія, Туркменистан, Узбекистан і В'єтнам. У цих країнах процвітають обмеження доступу до інтернету, блокування сайтів, стеження за так званими кіберзлочинцями, стверджує організація.

Росія, як і рік тому, залишається в списку країн "під наглядом". За даними організації, влада РФ використовує кібератаки та арешти блогерів і користувачів інтернету, щоб "запобігти політичні дискусії в інтернеті".

Список держав, що залишаються "під наглядом", включає такі країни: Австралія, Еритрея, Франція, Малайзія, Південна Корея, Шрі-Ланка, Таїланд, Туніс, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини