RU

Білий дім таємно дозволив АНБ стежити за інтернет-трафіком - ЗМІ

05.06.2015, 10:34
Білий дім таємно дозволив АНБ стежити за інтернет-трафіком - ЗМІ - Фото
Фото: ЕРА
Агентство національної безпеки (АНБ) Сполучених Штатів без публічного оголошення отримало в адміністрації президента Барака Обами "добро" на стеження за американським інтернет-трафіком з метою протистояння атакам хакерів. Про це йдеться в матеріалі видання The New York Times.

Повідомляється, що в середині 2013 року міністерство юстиції США видало два секретних укази, які дозволяють АНБ без постанови суду відстежувати в інтернеті будь-яку інформацію, яка стосується потенційних кібератак. І хоча Мін'юст США дозволив АНБ стежити тільки за хакерськими атаками з-за кордону, агентство з тих пір відстежувало будь-які кіберзагрози, які могли і не відноситися до іноземних, наводить  витяги з матеріалу Дзеркало тижня.

"Немає нічого дивно в тому, що американська розвідка стежить за спробами інших держав отримати незаконний доступ до комп'ютерних мереж і викрасти особисті дані громадян і компаній США", - сказав спікер АНБ Брайн Хейл.

Урядовці захищають таке рішення щодо розширення повноважень АНБ з метою підвищення кібербезпеки США. Критики, однак, наполягають, що цей аспект має бути винесений на публічне обговорення, оскільки в ньому міститися "досить складні" компромісні рішення.

На даний момент достовірно невідомо, які стандарти використовувала американська розвідка при стеженні за кіберпростіром країни.

Незважаючи на всі зусилля АНБ - легальні і не дуже, розширені повноваження не допомогли розвідці повністю убезпечити Сполучені Штати від масштабних кібератак, відзначається в матеріалі. Так, нещодавно стало відомо про те, що хакери отримали персональні дані про 4 млн державних службовців США.

Нагадаємо, 13 травня в палаті представників США переважною більшістю голосів схвалено законопроект, що продовжує дію Патріотичного акту, прийнятого після терактів 11 вересня 2001 року, і одночасно припиняє масовий збір даних про телефонні розмови мільйонів американців.

2 червня сенат Сполучених Штатів підтримав "Акт про свободу в США", що позбавляє АНБ права самостійно збирати і зберігати дані про телефонні переговори американців. Новий закон про діяльність американських спецслужб був підписаний президентом Бараком Обамою.

Згідно з новими офіційними реаліями американської кібербезпеки, всередині країни відтепер дані про телефонні дзвінки громадян США будуть збирати і зберігати лише телекомунікаційні концерни. Отримати доступ до кожного конкретного файлу АНБ зможе, тільки отримавши дозвіл спеціального суду.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини