RU

Більшість росіян схвалюють можливе скорочення внз у країні

28.07.2008, 17:04

До можливого скорочення числа внз, запропонованого Міністром освіти РФ Андрієм Фурсенком і схваленого Президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим, позитивно ставляться 57% росіян. Такі результати опитування, проведеного Дослідницьким центром порталу "SuperJob.ru" серед 2500 респондентів із 7 округів РФ.

Як повідомляє прес-служба порталу, опитані передусім хвилювалися за якість освіти: "Хоча внаслідок такого скорочення вимоги до абітурієнтів при вступі, швидше за все, посилюватимуться, якість освіти повинна тільки зрости". Ще один аргумент "за" - дуже велика кількість фахівців на фоні гострої недостачі робочих рук. У своїх коментарях прихильники зменшення числа вишів часто зачіпають і питання престижу вузів, їх дипломів і вищої освіти загалом.

За їхніми словами, вища освіта "повинна бути по-сучасному вищою, в якійсь мірі елітарною", а самі виші не мають бути лише "засобом отримати відстрочку від армії і хоч якийсь диплом". Водночас, негативно сприйняли звістку про можливе скорочення кількості внз 43% опитаних. На відміну від прихильників скорочення вони впевнені, що це "все одно не вирішить проблеми якості освіти". Передбачуване збільшення числа робочих фахівців також не викликає у них схвалення.

Крім того, опитаних непокоїть доля студентів і викладачів внз, які можуть підпасти під скорочення. Інші респонденти побоюються таких можливих проблем, пов'язаних з скороченням числа вишів, як недовіра до середньо-спеціальної освіти і подальше розділення російського суспільства на соціальні шари.

Нагадаємо, А. Фурсенко, виступаючи на нараді з розвитку науково-освітніх центрів у МІФІ, який проводив Президент Дмитро Мєдвєдєв, повідомив про намір радикально скоротити кількість внз. За словами А. Фурсенка, з майже 1 тис. нинішніх закладів, мають залишитися близько 50 університетів та 150-200 інших внз. Іншим доведеться стати або філіалами, або технікумами або училищами, а найслабкіші взагалі закриються.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини