Айова: Вибори президента США почалися зі скандалу

Айова: Вибори президента США почалися зі скандалу - Фото
Берні Сандерс у штаті Айова (фото - EPA)
04.02.2020, 10:51

Публікація підсумків першого голосування демократів, які обирають свого кандидата для протистояння президенту Трампу, аномально затримується

На попередніх партійних голосуваннях Демократичної партії США в штаті Айова організатори кокусів не можуть порахувати голоси і нарікають на технічні проблеми з мобільним додатком для підрахунку. Про це пише The Washington Post.

Філія демократів в Айові говорить про якусь "суперечливість" у мобільному підрахунку, через що він тепер проводиться вручну. Затримка з оголошенням результатів приблизно з 1600 дільниць, які вже повинні були оприлюднити результат, породила скандальні припущення в ЗМІ.

Читайте також: Хто може стати суперником Трампа на виборах - опитування CNN

Організатори кажуть, що проблеми не пов'язані з хакерською атакою або якимось зовнішнім втручанням. У командах деяких кандидатів говорять також про проблеми зв'язку зі штабом через голосову лінію.

ДОВІДКА. Кокуси - неофіційні збори прихильників або членів партії, використовуються в США для первинного висування кандидатів у президенти від партій, які потім формально затверджуються на праймеріз. Айова традиційно є штатом, який дає старт виборчій кампанії: кокуси і праймеріз починаються там, після чого проходять вже в інших штатах. У демократів конкурують 11 партійців.

В Айові змагалися семеро, включаючи сенаторів Берні Сандерса і Елізабет Воррен, а також екс-віце-президента Джозефа Байдена. Сандерс вже оголосив себе переможцем голосування: після підрахунку 40% голосів він нібито набирає майже 29%. У екс-мера Саут-Бенду Піта Буттіджича - близько 26%, а у Байдена - близько 15%.

  • Планові вибори президента США відбудуться 3 листопада.
  • З дня на день будуть результати процесу імпічменту Трампа.
Популярне