RU

Автор фільму "Невинність мусульман" отримав у США рік в'язниці

08.11.2012, 15:07
Автор фільму
Фільм "Невинність мусульман" викликав масштабні акції протесту на Близькому Сході (фото - ЕРА)

Автора антиісламського фільму, що став причиною масових протестів на Близькому Сході, засуджено в США до року в'язниці за порушення умов дострокового звільнення, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

Накула Баселі був заарештований в Каліфорнії і визнав себе винним в чотирьох випадках порушення умов дострокового звільнення після того, як його засудили за шахрайство в 2010 році. Жодне зі звинувачень не було пов'язано з фільмом "Невинність мусульман". У ході акцій протесту з приводу фільму на Близькому Сході загинули десятки людей.

Окружний суддя Крістіна Снайдер заявила, що 55-річний Накула пробуде 12 місяців у в'язниці, після чого проведе чотири роки під контролем поліції поза стінами в'язниці. Звинувачення вимагало двох років позбавлення волі.

За словами представників обвинувачення, Накула був засуджений в 2010 році на 21 місяць позбавлення волі за шахрайство, пов'язане з використанням більше десятка псевдонімів і відкриттям близько 60 банківських рахунків.

Газета Los Angeles Times стверджує, що, перебуваючи у в'язниці, він прочитав Коран, щоб знайти способи критикувати іслам. Після виходу на волю йому було заборонено користуватися комп'ютером або Інтернетом протягом п'яти років без згоди поліції.

Накула, відомий також як Сем Басіле, Накола Басілі і Марк Баслей Юсеф, був заарештований у вересні. Є припущення, що він християнин-копт єгипетського походження. Влада США вважає, що Накула був автором спірного фільму, проте не уточнюють, хто розмістив цей фільм в інтернеті. Мусульмани по всьому світі були обурені тим, як в цьому фільмі був представлений пророк Мохаммед.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини