RU

Автор таблиці хімічних елементів Менделєєв був розвідником царської Росії – глава СЗР РФ

03.12.2020, 09:40
Автор таблиці хімічних елементів Менделєєв був розвідником царської Росії – глава СЗР РФ - Фото
Дмитро Менделєєв (скриншот з відео Держтелерадіофонд Росії)

Творець загальноприйнятої класифікації хімічних елементів Дмитро Менделєєв працював на розвідку царської Росії. Про це журналу Історик заявив директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За словами чиновника, який також є головою Російського історичного товариства, були завербовані й інші вчені.

"Назву кілька найвідоміших імен: це перший голова Імператорського російського історичного товариства князь Петро В'яземський, хімік Дмитро Менделєєв, географ і дослідник Микола Пржевальський, ну і, звичайно, літератор і дипломат Олександр Грибоєдов", – перерахував він.

За словами глави СЗР країни-окупанта, всі вони "хтось більшою, хтось меншою мірою займалися політичною і військово-стратегічною розвідкою", а деякі – і науково-технічною, "добуваючи для країни новітні досягнення науки і техніки зарубіжних держав".

Читайте також: Голова СЗР про "спецоперацію" проти ПВК Вагнера: Не можна таке обговорювати публічно

Таблиця Менделєєва – класифікатор хімічних елементів, в якому встановлена ​​залежність їх властивостей від заряду атомного ядра. Є графічним виразом періодичного закону, відкритого Менделєєвим в 1869 році. Менделєєв (1834-1907) – один зі стовпів науки в Росії, написав праці з багатьох наук. Був російським націоналістом.

Поет, драматург, піаніст, композитор, чиновник і дипломат Грибоєдов (1795-1829) відомий, насамперед, завдяки п'єсі у віршах "Горе от ума" (1824). Убитий моджахедами під час різанини в російському посольстві в Персії.

Мандрівник, географ і натураліст Пржевальський (1839-1888) зробив кілька експедицій в Центральну Азію, під час яких вивчив Монголію, Китай і Тибет і описав безліч представників флори і фауни. Їздив добровольцем до Польщі для придушення Польського повстання. Помер генерал-майор, випивши води з річки: захворів на черевний тиф.


Читайте також: Ексспецназівець США зізнався в службі на розвідку Росії: йому загрожує довічне – деталі

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини