RU

Австралія робитиме щеплення вакциною AstraZeneca тільки тим, хто старше 50 років

09.04.2021, 10:25
Австралія робитиме щеплення вакциною AstraZeneca тільки тим, хто старше 50 років - Фото
Вакцина AstraZeneca (Фото: Remko de Waal/ЕРА)

В Австралії рекомендували не вводити вакцину від коронавірусу компанії AstraZeneca людям молодше 50 років. Про це повідомляє Associated Press.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Оголошення було зроблено вчора, 8 квітня, після серії термінових зустрічей австралійських регулюючих органів із контролю за обігом ліків. Раніше Європейське агентство з лікарських засобів виявило зв'язок між вакциною і рідкісними випадками незвичайного тромбозу.

Консультативна група з імунізації рекомендувала прийняти вакцину компанії Pfizer як основну для людей віком до 50 років, заявив прем'єр Австралії Скотт Моррісон. Він підкреслив, що випадки побічних ефектів від вакцини AstraZeneca рідкісні, але серйозні, і спостерігалися в основному у молодих людей.

Водночас, консультативна група рекомендувала тим, хто вже зробив перше щеплення препаратом від AstraZeneca, робити і друге, оскільки випадки тромбозу спостерігалися тільки після першої дози.

  • З 24 лютого 2021-го в Україні почалася вакцинація препаратом Covishield (торгова назва вакцини Oxford-AstraZeneca для Індії). Редактор LIGA.net вже вакцинувався "ковішилдом".
  • 22 березня AstraZeneca заявила, що її вакцина на 100% захистила учасників фази III випробувань від важкого і критичного перебігу хвороби, а також від смерті при COVID-19. Випробування вакцини в США не показало ризику появи тромботичних побічних ефектів.
  • 29 березня в Канаді призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca людей молодше 55 років.
  • З 31 березня застосування вакцини AstraZeneca тільки для тих, кому понад 60 років, ввела Німеччина.
  • Вчора, 8 квітня, Іспанія обмежила застосування вакцини AstraZeneca людьми старше 60, раніше таке ж рішення прийняла Італія.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини