11.10.2018, 12:59

Аварія російської ракети: екстрене приземлення екіпажу

Аварія російської ракети: екстрене приземлення екіпажу - Фото
Ракета Союз-ФГ (фото - прес-служба NASA)

Відбулося аварійне приземлення модуля з двома членами екіпажу: до передбачуваного місця спуску вилетіли вертольоти рятувальників

Незабаром після старту з космодрому Байконур в Казахстані російської ракети-носія Союз-ФГ, яка повинна була вивести на орбіту корабель Союз МС-10 з двома членами екіпажу для МКС, на прискорювачі другого ступеня сталося аварійне відключення двигунів.

Інцидент стався, судячи з розмов в трансляції запуску, відразу після відділення першого ступеня на висоті приблизно 90-100 км. Вибуху або руйнування конструкцій не було - просто перестав функціонувати один з вузлів.

Аварія сталася на 119 секунді польоту після відділення бічних бустерів першого ступеня від центрального блоку другого ступеня, повідомило пізніше джерело в галузі російському Інтерфаксу. "Потім спрацював аварійний маяк, корабель розділився на відсіки і випустив парашут", - сказав співрозмовник.

Члени екіпажу повідомили, що досягли стану невагомості, проте корабель вийшов на балістичну траєкторію, через що їм довелося здійснити аварійне приземлення при підвищених перевантаженнях. Про те, що воно відбулося, о 12:23 дня повідомила прес-служба Роскосмосу.

"Екіпаж корабля живий і вийшов на зв'язок", - відзначили там.

На місце вилетіли вертольоти рятувальників.

Незабаром після повідомлення про аварію в трансляції залишилося лише відео з центру управління польотами в Х'юстоні, яке не супроводжувалося коментарями. Як підтвердила незабаром після інциденту коментатор з NASA, корабель не долетить до Міжнародної космічної станції, а спусковий апарат зробить аварійну посадку.

На борту корабля - члени тепер уже зірваної експедиції МКС-57/58: американський астронавт Нік Хейг і росіянин Олексій Овчінін.

Стрім: NASA

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Популярне